REKLAMA
REKLAMA

W powiecie sanockim powstał kolejny Klub Seniora (FOTO)

GMINA BUKOWSKO / PODKARPACIE. W Tokarni, w gminie Bukowsko, od 15 listopada funkcjonuje Klub Seniora. Jego pomysłodawcami byli wójt Marek Bańkowski oraz Robert Pieszczoch, przewodniczący Rady Powiatu Sanockiego.


Klub mieści się na parterze, w nieużywanym dotąd budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji seniorów są dwie, kompletnie wyposażone sale, kuchnia oraz łazienki.

– Gdy rok temu zobaczyliśmy potencjał wioski oraz budynku, od razu pomyśleliśmy, że warto otworzyć tutaj tego typu przedsięwzięcie – mówi Marek Bańkowski, wójt gminy Bukowsko. – Tokarnia jest urokliwą i bezpieczną wioską, z pięknymi widokami i świeżym powietrzem, czyli idealnym miejscem dla seniorów.

Oficjalne otwarcie klubu miało miejsce w ubiegły piątek. Dla seniorów z programem artystycznym wystąpili uczniowie Zespołu Szkół w Bukowsku, zespół kabaretowy działający przy Kole Gospodyń Wiejskich z Nadolan oraz kapela ludowa Bukowianie. Poświęcenia budynku dokonał ks. Stanisław Kudła, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Bukowsku.

Jak twierdzi wójt Marek Bańkowski, klub powstał w związku z zapotrzebowaniem na tego typu usługi, zgłaszanym przez mieszkańców gminy. Spotkania będą odbywać się dwa razy w tygodniu. W planie są zajęcia kulinarne, plastyczne, muzyczne, recytatorskie oraz różnego rodzaju wycieczki i imprezy integracyjne.

Mamy nadzieję, że Klub Seniora będzie miejscem spotkań dla mieszkańców z terenu całej gminy, którzy uczestnicząc w zajęciach, będą mieli okazję rozwijać swoje pasje i zainteresowania, na które wcześniej brakowało im czasu i możliwości – podsumowuje wójt.

Do klubu będzie uczęszczać 30 osób z terenu całej gminy Bukowsko. Seniorzy będą bezpłatnie dowożeni na zajęcia.

– Zdecydowałem się chodzić na spotkania, ponieważ chcę czynnie uczestniczyć w wieku dojrzałym oraz spędzać czas z rówieśnikami – mówi Marian Czapla, mieszkaniec Woli Sękowej. – Razem z bratem postaramy się ofiarować innym swoją wiedzę i umiejętności, organizować spotkania przy muzyce, recytatorskie oraz taneczne.

Na utworzenie i wyposażenie Klubu Seniora gmina Bukowsko pozyskała pieniądze w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020. Kwota dofinansowania wyniosła 128 tys. zł, z czego koszt inwestycji to 165 tys. zł.

Fot. Gmina Bukowsko

19-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)