REKLAMA
REKLAMA

W powiecie sanockim powstał kolejny Klub Seniora (FOTO)

GMINA BUKOWSKO / PODKARPACIE. W Tokarni, w gminie Bukowsko, od 15 listopada funkcjonuje Klub Seniora. Jego pomysłodawcami byli wójt Marek Bańkowski oraz Robert Pieszczoch, przewodniczący Rady Powiatu Sanockiego.


Klub mieści się na parterze, w nieużywanym dotąd budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji seniorów są dwie, kompletnie wyposażone sale, kuchnia oraz łazienki.

– Gdy rok temu zobaczyliśmy potencjał wioski oraz budynku, od razu pomyśleliśmy, że warto otworzyć tutaj tego typu przedsięwzięcie – mówi Marek Bańkowski, wójt gminy Bukowsko. – Tokarnia jest urokliwą i bezpieczną wioską, z pięknymi widokami i świeżym powietrzem, czyli idealnym miejscem dla seniorów.

Oficjalne otwarcie klubu miało miejsce w ubiegły piątek. Dla seniorów z programem artystycznym wystąpili uczniowie Zespołu Szkół w Bukowsku, zespół kabaretowy działający przy Kole Gospodyń Wiejskich z Nadolan oraz kapela ludowa Bukowianie. Poświęcenia budynku dokonał ks. Stanisław Kudła, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Bukowsku.

Jak twierdzi wójt Marek Bańkowski, klub powstał w związku z zapotrzebowaniem na tego typu usługi, zgłaszanym przez mieszkańców gminy. Spotkania będą odbywać się dwa razy w tygodniu. W planie są zajęcia kulinarne, plastyczne, muzyczne, recytatorskie oraz różnego rodzaju wycieczki i imprezy integracyjne.

Mamy nadzieję, że Klub Seniora będzie miejscem spotkań dla mieszkańców z terenu całej gminy, którzy uczestnicząc w zajęciach, będą mieli okazję rozwijać swoje pasje i zainteresowania, na które wcześniej brakowało im czasu i możliwości – podsumowuje wójt.

Do klubu będzie uczęszczać 30 osób z terenu całej gminy Bukowsko. Seniorzy będą bezpłatnie dowożeni na zajęcia.

– Zdecydowałem się chodzić na spotkania, ponieważ chcę czynnie uczestniczyć w wieku dojrzałym oraz spędzać czas z rówieśnikami – mówi Marian Czapla, mieszkaniec Woli Sękowej. – Razem z bratem postaramy się ofiarować innym swoją wiedzę i umiejętności, organizować spotkania przy muzyce, recytatorskie oraz taneczne.

Na utworzenie i wyposażenie Klubu Seniora gmina Bukowsko pozyskała pieniądze w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020. Kwota dofinansowania wyniosła 128 tys. zł, z czego koszt inwestycji to 165 tys. zł.

Fot. Gmina Bukowsko

19-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)