REKLAMA
REKLAMA

Wypadki na autostradzie. Suzuki dachowało, karetka na sygnale uderzyła w barierki (FOTO)

PODKARPACIE. Pięć osób zostało rannych w dwóch zdarzeniach drogowych, do których doszło wczoraj na autostradzie A4, w powiecie ropczycko – sędziszowskim. Wystąpiły utrudnienia w ruchu.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło przed godz. 8, w miejscowości Borek Wielki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, kierujący suzuki, który ciągnął przyczepkę wypełnioną drewnem, stracił panowanie nad pojazdem, następnie dachował. Dwóch mężczyzn, którzy podróżowali suzuki, zostało przewiezionych do szpitala. 57-letni kierujący był trzeźwy.

Kolejne zdarzenie miało miejsce przed godz. 11, w Sędziszowie Małopolskim, z udziałem karetki pogotowia i auta dostawczego. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że do zdarzenia doszło w chwili, gdy kierujący fiatem chcąc ustąpić pierwszeństwa przejazdu jadącej na sygnałach karetce, zjechał na pas, którym poruszał się pojazd uprzywilejowany, w wyniku czego auta zderzyły się lusterkami, po czym karetka uderzyła w bariery energochłonne. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierujący byli trzeźwi. Przewożony pacjent, jak również trzy osoby z załogi karetki, zostali przewiezieni do szpitala, celem wykonania badań.

W obu sprawach prowadzone są czynności, które pozwolą wyjaśnić dokładne okoliczności tych zdarzeń.

Źródło, zdjęcia: KPP Ropczyce

23-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)