REKLAMA
CUK
REKLAMA

Wzmożone kontrole na drogach. Rusza długi, listopadowy weekend

PODKARPACIE. Przed nami przedłużony listopadowy weekend, który rozpoczął się ogólnopolskimi działaniami kontrolno-prewencyjnymi pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Większej niż zazwyczaj liczby funkcjonariuszy i kontroli na drogach należy spodziewać się m.in. na głównych ciągach komunikacyjnych. Policjanci będą dbać przede wszystkim o bezpieczeństwo podróżujących oraz reagować na wszelkie naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym.


Tradycyjnie, większa niż zwykle liczba policjantów ruchu drogowego, będzie dbać o płynność ruchu drogowego w miejscach występowania znaczących spowolnień i utrudnień w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość, zwracać uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci, a także zwracać uwagę na pozostałe wykroczenia, które generują zagrożenie.

W działania zostaną zaangażowane grupy SPEED, których zadaniem jest m.in. eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego, w szczególności nie dostosowali się do ograniczeń prędkości.

Należy mieć na uwadze, że na bezpieczeństwo na drodze wpływa wiele czynników m.in. respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego, sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami, a także kultura jazdy, wzajemny szacunek i brak agresji. Niezwykle istotne, jest, aby piesi, którzy poruszają się jezdnią lub poboczem nosili elementy odblaskowe.

Pamiętaj:

  • Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego, w szczególności w zakresie dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach.
  • Kierując samochodem podczas rozmowy telefonicznej korzystaj z zestawu głośnomówiącego.
  • Dostosuj prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz stanu psychofizycznego.
  • Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu.
  • Zachowaj szczególną ostrożność przed przejściami dla pieszych, skrzyżowaniami.
  • Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży.
  • Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych

Biuro Ruchu Drogowego KGP

08-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (7)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Kierowca2019-11-08 09:41:19
0 0
KONTROLE KONTROLE I KONTROLE a co naprawdę robi się la bezpieczeństwa!!!! Drogi 2 pasmowe przerabia się na 1 pasmowe, tam gdzie była przerywana p oremoncie maluje się ciagla, tam gdzie było 70km/h stawia się 50 a potem mowi się jacy to nieodpowiedzialni kierowcy bo wyprzedzają na ciaglej, albo jada 70 zamiast 50. A najgorsze jest to ze trafiają się tacy c oswiecia wierza ze to dla naszego dobra i tak trzeba i jada do tej swojej biedronkoi cala droge 50/h albo i 40 bo może radar zlapac a wszyscy i tak go wyprzedzają - ten jeden stwarza większe zagrozenie niż wszyscy ci co jada 70-80...... Jak chcecie bezpieczeństwa to dajcie kierowcom przejechać sprawnie od punktu A do punktu B budujcie nowe szybkie drogi a nie kontrole, mandaty i kolejne ograniczenia!!!!!!!!
Kierowca2019-11-08 10:16:32
0 0
Podnieść wszystkie ograniczenia o 20 km/h - i tak wszyscy tak jeżdżą, Karać tych którzy ograniczają płynność tzn jada za wolno, niepoprawnie skręcają np. nie dojeżdżają do środka jezdni przy skręcie w lewo, albo jada lewym pasem zamiast prawym. Zlikwidować niebezpieczne przejścia dla pieszych porobić przejścia podziemne i nadziemne, Budowac nowe szybkie drogi i prawdziwe obwodnice... i wtedy można mówić ze cos się robi i egzekwować przestrzeganie przepisów!! to co robi się teraz to tylko przerzucanie winy na kierowców - bo za szybko jechał, bo pieszy nieważne ze wtargną ale był na przejściu, bo mandaty za niskie itp.... a sam byłem świadkiem niedawno jak policja wyprzedziła jadący przepisowo zgodnie z ograniczeniami samochód - nawiasem mówiąc jadący przepisowo bo widział ze ma radiowóz na ogonie... - OBECNE PRZEPISY I OGRANICZENIA TO FIKCJA I WSZYSCY O TYM WIEDZA ALE NAJLATWIEJ ZWALIC WINE NA KIEROWCE ZAMIAST SZUKAC PRAWDZIWEGO ROZWIAZANIA PROBLEMU!!!
Bardzo dobrze2019-11-08 10:36:18
0 0
Bardzo dobrze, niech się sypią mandaty. I tak są za niskie. Jedziesz człowieku przepisowo, to ci siedzą na zderzaku, mrugają światłami, mało się taki nie ze..a z nerwów, bo on traci płynność jazdy, dobre sobie. Chcesz zapierniczać? To idź na tor, droga nie jest twoją własnością, potem płacz, bo jechał szybko, ale bezpiecznie i dobry chłopak był. A przed przejściem się zwalnia a nie jedzie na oślep i nawet do pustego łba nie przyjdzie, że skoro to przejście, to ktoś może przechodzić. Miłego dnia wszystkim
erico2019-11-08 11:25:09
0 0
Kierowco wytłumacz mi jedno - dlaczego ci co narzekają na ograniczenia prędkości jak tylko wyjadą za którąkolwiek granice (wschód, zachód, obojętnie) tak sztywno trzymają się przepisów ? (gdzie ograniczenia na lepszych drogach są często do mniejszych prędkości ??
Kierowca2019-11-08 12:06:18
0 0
Bo za granica jedziesz przez zabudowany kilka km do najbliższej autostrady - Słowacja masz ograniczenie przez zabudowany- 3-4km , ale za zabudowanym długa prosta z linia przerywana to albo jedziesz te 90/km/h albo wyprzedzasz zawalidrogę... a u nas do najbliższej autostrady masz 100- 200 km i cały czas albo zabudowany, albo ciągła a przed tobą dziadek jedzie sobie do biedronki 40/km/h bo cukier po 1,99 rzucili. Wybierz się na trasę do Rzeszowa i zobacz ile jest miejsc gdzie można wyprzedzać... Niektórzy pamiętają jeszcze ze kiedyś było tych miejsc znacznie więcej...
Xxx2019-11-08 12:52:19
0 0
To jest nabijanie kasy na wasze pier... 500+ a nie dbanie o bezpieczeństwo Co na dąbrówce powstało z tej drogi slalom istna paranoja
Paweł2019-11-09 13:52:24
0 0
No trzeba było przeanalizować wszystko pod kątem bezpieczeństwa i płynności ruchu a tego u nas brakuje. No oświetlenie wszystkich przejść dla pieszych. Żebyś się nie zastanawiał czy w ciemności ktoś nie przechodzi na czarno ubrany i bez odblasków. Zwierzyna leśna inny temat , ale upłynnienie ruchu najważniejsze. Bo sztuczne ograniczanie prędkości jest bez sensu. Zgoda gdzie wymagają tego warunki to ok. Ale na przykład w Wielopolu to jest przesada 70. Pozdrawiam praktycznie myślących.