REKLAMA
REKLAMA

ZATORZE: Spotkanie z mieszkańcami. Śmieci poważnym wyzwaniem (FILM, ZDJĘCIA)

ZATORZE: Spotkanie z mieszkańcami. Śmieci poważnym wyzwaniem (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Burmistrz Tomasz Matuszewski odwiedził kolejną dzielnicę Sanoka i spotkał się z mieszkańcami. W prezentacji mówił między innymi o wyzwaniach, jakie czekają miasto w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi. Uczestnicy zadawali wiele pytań związanych przede wszystkim z poprawą infrastruktury drogowej. Zapraszamy do obejrzenia relacji video z całego spotkania oraz galerii zdjęć.

Tomasz Sokołowski

Zatorze było kolejnym przystankiem burmistrza Sanoka Tomasza Matuszewskiego na drodze spotkań z mieszkańcami poszczególnych dzielnic. W pierwszej części, już tradycyjnie, gospodarz miasta przedstawił wskaźniki finansowe porównujące pierwszy okres jego działalności z analogicznym okresem poprzedników. Prezentacja obejmowała również kwestie związane z gospodarką odpadami komunalnymi. Powołując się na przykład przetargu przeprowadzonego w Przemyślu, Tomasz Matuszewski nakreślił wyzwania, jakim będzie musiał sprostać samorząd, a co za tym idzie sami sanoczanie, w kolejnych latach. Przedstawiona wizja może napawać niepokojem, bo ceny usług związanych z odbiorem, wywozem i zagospodarowaniem śmieci idą drastycznie w górę w całej Polsce. Podwyżki w tym zakresie wydają się być przesądzone. Na razie nie poznaliśmy jednak planu magistratu na gospodarkę odpadami komunalnymi w najbliższej przyszłości, ale zgodnie ze słowami burmistrza, ma to nastąpić na najbliższej sesji Rady Miasta Sanoka, zaplanowanej na 26 września.

Po prezentacji, mieszkańcy Zatorza zadawali pytania. Zgłaszali wiele potrzeb związanych z wymianą nawierzchni na poszczególnych ulicach. Sporo mówiono o Potoku Płowieckim, okolicach torów kolejowych, terenach przy szpitalu, czy choćby o odśnieżaniu. Umówiono się na sporządzenie przez Radę Dzielnicy listy zadań priorytetowych, która ma zostać przekazana do urzędu.

Więcej w relacji video z całego spotkania.

Wkrótce osobny materiał dotyczący śmieci.

TAK BYŁO NA WÓJTOSTWIE:

Drogi, śmieci i porodówka. Spotkanie burmistrza na Wójtostwie (VIDEO, ZDJĘCIA)

Co dalej ze śmieciami w Sanoku? (FILM, ZDJĘCIA)

19-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)