REKLAMA
REKLAMA

ZATORZE: Spotkanie z mieszkańcami. Śmieci poważnym wyzwaniem (FILM, ZDJĘCIA)

ZATORZE: Spotkanie z mieszkańcami. Śmieci poważnym wyzwaniem (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Burmistrz Tomasz Matuszewski odwiedził kolejną dzielnicę Sanoka i spotkał się z mieszkańcami. W prezentacji mówił między innymi o wyzwaniach, jakie czekają miasto w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi. Uczestnicy zadawali wiele pytań związanych przede wszystkim z poprawą infrastruktury drogowej. Zapraszamy do obejrzenia relacji video z całego spotkania oraz galerii zdjęć.

Tomasz Sokołowski

Zatorze było kolejnym przystankiem burmistrza Sanoka Tomasza Matuszewskiego na drodze spotkań z mieszkańcami poszczególnych dzielnic. W pierwszej części, już tradycyjnie, gospodarz miasta przedstawił wskaźniki finansowe porównujące pierwszy okres jego działalności z analogicznym okresem poprzedników. Prezentacja obejmowała również kwestie związane z gospodarką odpadami komunalnymi. Powołując się na przykład przetargu przeprowadzonego w Przemyślu, Tomasz Matuszewski nakreślił wyzwania, jakim będzie musiał sprostać samorząd, a co za tym idzie sami sanoczanie, w kolejnych latach. Przedstawiona wizja może napawać niepokojem, bo ceny usług związanych z odbiorem, wywozem i zagospodarowaniem śmieci idą drastycznie w górę w całej Polsce. Podwyżki w tym zakresie wydają się być przesądzone. Na razie nie poznaliśmy jednak planu magistratu na gospodarkę odpadami komunalnymi w najbliższej przyszłości, ale zgodnie ze słowami burmistrza, ma to nastąpić na najbliższej sesji Rady Miasta Sanoka, zaplanowanej na 26 września.

Po prezentacji, mieszkańcy Zatorza zadawali pytania. Zgłaszali wiele potrzeb związanych z wymianą nawierzchni na poszczególnych ulicach. Sporo mówiono o Potoku Płowieckim, okolicach torów kolejowych, terenach przy szpitalu, czy choćby o odśnieżaniu. Umówiono się na sporządzenie przez Radę Dzielnicy listy zadań priorytetowych, która ma zostać przekazana do urzędu.

Więcej w relacji video z całego spotkania.

Wkrótce osobny materiał dotyczący śmieci.

TAK BYŁO NA WÓJTOSTWIE:

Drogi, śmieci i porodówka. Spotkanie burmistrza na Wójtostwie (VIDEO, ZDJĘCIA)

Co dalej ze śmieciami w Sanoku? (FILM, ZDJĘCIA)

19-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)