REKLAMA
REKLAMA

Bardzo ciężki stan 23-letniej pasażerki. Nie można przeprowadzić przesłuchań

BLIZNE / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Brzozowie prowadzi śledztwo w sprawie tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę w miejscowości Blizne w powiecie brzozowskim. Po zderzeniu dwóch samochodów osobowych zginęły dwie osoby, a dwie kolejne zostały ciężko ranne. Na ten moment nie ma możliwości przesłuchania kobiety i mężczyzny, którzy przeżyli wypadek. Oboje w ciężkim stanie przebywają w szpitalach. Szczególnie poważny jest stan 23-letniej pasażerki skody.

Dzisiaj odbędzie się sekcja zwłok 60-letniego mężczyzny i 54-letniej kobiety, którzy zginęli w wypadku w Bliznem. Do tragedii doszło w minioną niedzielę przed godziną 5.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili wstępnie, że kierujący hondą 22-latek z powiatu brzozowskiego, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającą z naprzeciwka skodą. 22-latek jechał sam, natomiast skodą podróżowała rodzina z powiatu leskiego: kierujący 60-letni mieszkaniec powiatu leskiego i dwie pasażerki w wieku 54 i 23 lat. Niestety na miejscu zginął kierowca skody, a do szpitala trafili wszyscy pozostali uczestnicy wypadku. Pomimo wysiłków lekarzy, nie udało się uratować życia 54-letniej kobiety.

Ustalany jest stan trzeźwości 22-letniego kierowcy hondy. W tym celu pobrano mu krew do badań. Wyniki mają być znane za około dwa tygodnie.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Brzozowie. Do tej pory nie było możliwe wykonanie jakichkolwiek czynności procesowych z osobami, które przeżyły wypadek.

22-letni kierowca jest w ciężkim stanie i przebywa w szpitalu w Brzozowie. Szczególnie poważny jest stan 23-letniej pasażerki skody. Przebywa ona w szpitalu w Rzeszowie – mówi nam Monika Denega-Smolińska, prokurator w Prokuraturze Rejonowej w Brzozowie. 

Jak dowiadujemy się w brzozowskiej prokuraturze, w ramach śledztwa przeprowadzone zostaną czynności z biegłym z zakresu ruchu drogowego i rekonstrukcji wypadku. Celem będzie odtworzenie przebiegu wypadku. Specjaliści wydadzą również opinie o stanie technicznym pojazdów, które wzięły udział w zdarzeniu.

foto (2): OSP KSRG Domaradz

foto (3): KPP Brzozów


 

Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

30-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)