REKLAMA
REKLAMA

Bijatyka pseudokibiców na głównej ulicy w Brzozowie (VIDEO)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Do dużej bijatyki na jednej z głównych ulic w Brzozowie doszło w niedzielę po meczu piłkarskim pomiędzy Brzozovią Brzozów a Zamczyskiem Odrzykoń. Starli się ze sobą pseudokibice obu drużyn. Było niebezpiecznie, gdyż tuż obok upadających na drogę osób, przejeżdżały samochody.

Całe zajście zarejestrowano i udostępniono w sieci. Na nagraniach video widać dwie grupy pseudokibiców toczące ze sobą regularną bijatykę na ul. Legionistów w Brzozowie. Wszystko działo się tuż po meczu klasy okręgowej, w którym Brzozovia MOSiR Brzozów rywalizowała z Zamczyskiem Odrzykoń. Na boisku starcie zwyciężyli goście 5:3.

Policja prowadzi czynności polegające na analizie zebranych materiałów i identyfikacji osób, które brały udział w zdarzeniu – mówi nam asp. sztab. Monika Dereń, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie.

Jak wynika z informacji, do których dotarliśmy, mecz przebiegł bez zakłóceń. Policja wprawdzie interweniowała wobec kibiców gości, ale działania nie miały związku z jakimkolwiek agresywnym zachowaniem. Polegały na wylegitymowaniu osób, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Na komendzie dowiadujemy się, że po zakończeniu spotkania, grupa pseudokibiców zawróciła w kierunku stadionu i wtedy doszło do „krótkotrwałej szarpaniny”.

O przestępstwach związanych z bójkami mówi art. 158 Kodeksu Karnego. Kary za uczestnictwo w tego typu zdarzeniach mogą być surowe.

Udział w bójce lub pobiciu – art. 158

§ 1. Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest ciężki uszczerbek na zdrowiu człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 3. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Film z bijatyki

Youtube.com / ULTRAS Podkarpacie TV

źródło: Red., Youtube.com / ULTRAS Podkarpacie TV

13-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)