REKLAMA
REKLAMA

GMINA DYDNIA: Lepsze drogi dojazdowe dla rolników. 100 tys. złotych z województwa

DYDNIA / PODKARPACIE. Gmina Dydnia obsypana dofinansowaniami do inwestycji. Na kilkanaście złożonych wniosków, pierwsze już zostały rozpatrzone pozytywnie. Kolejną, z kilku inwestycji realizowanych na terenie gminy, będzie remont dróg dojazdowych do gruntów rolnych w Niebocku oraz w Dydni.

To był tłusty piątek – tak podsumowuje wydarzenia z minionego tygodnia wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń, w ramach których ogłoszone zostały rozstrzygnięcia kilkunastu projektów. Dzięki temu gmina Dydnia jest bogatsza o ponad 100 tys. zł.

O budowie oświetlenia w parku w Dydni pisaliśmy: TUTAJ. To najmniejsze z trzech dofinansowań, które spłynęły do gminy. Kolejną inwestycją realizowaną na terenie dydyńskich miejscowości będzie modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych w Dydni i Niebocku..

W Niebocku zostanie wyremontowany odcinek o długości 400 m i szerokości 2,5 m na działce nr 341, natomiast w Dydni odcinek o długości 470 m i szerokości 2,5 m na działce nr 9. Prace będą polegały na wykonaniu podbudowy kamiennej i ułożeniu nawierzchni z płyt drogowych typu JOMB. Dodatkowo przy remontowanych drogach zostaną wyprofilowane skarpy oraz wykonane odwodnienia – czytamy w komunikacie wydanym przez władze gminy.

Stawiam na rozwój rolnictwa, a przy dzisiejszym postępie technologicznym kluczowe są drogi, aby rolnik miał dostęp każdym sprzętem rolniczym. Liczę, że dzięki takim inwestycjom nasi mieszkańcy będą coraz chętniej uprawiać ziemię. Cieszę się z przychylności Zarządu Województwa i z tak ogromnego wsparcia finansowego. Prawie 100 tys. to bardzo duży zastrzyk finansowy – dodaje Alicja Pocałuń.

Zdjęcie poglądowe

20-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)