REKLAMA
REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: Maseczki dla seniorów

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W związku obowiązkiem zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych urząd w Zagórzu rozpoczął dystrybucję maseczek dla seniorów (60+), zamieszkujących teren miasta i gminy.

Urząd Miasta i Gminy Zagórz informuje, że w celu przekazania maseczki prosimy potrzebujących o informację na adres maseczki@zagorz.pl lub o kontakt telefoniczny pod nr 13 4622189 (od poniedziałku do piątku od 9.00 do 13.00).

W informacji należy podać:
– Imię i Nazwisko,
– kontakt zwrotny (nr telefonu)

Maseczki ochronne będą wydawane w miarę możliwości (decyduje kolejność zgłoszeń, maksymalnie 2 sztuki na osobę) oraz dostarczane w uzgodnieniu z potrzebującym pod wskazany adres. Będzie je można także odebrać w punkcie terenowym. O ostatecznym sposobie dystrybucji, miejscu i czasie powiadomimy z odpowiednim wyprzedzeniem – czytamy w komunikacie.

W przypadku odbioru maseczek przez inne osoby należy przy zgłoszeniu, oprócz swoich danych, podać imię i nazwisko osoby odbierającej

W mediach społecznościowych mieszkańcy zastanawiają się, czy nie ma możliwości przekazania maseczek na szerszą skalę, nie tylko seniorom. Urząd odpowiada:

Oczywiście, że optymalnym rozwiązaniem byłoby zabezpieczyć wszystkich mieszkańców w odpowiednie zabezpieczenia. Niemniej możliwości naszego samorządu w zderzeniu z wytycznymi centralnymi, zmuszają nas do priorytetownia zamierzeń. Dlatego w pierwszej kolejności staramy się zadbać o Seniorów, czyli grupę najbardziej narażoną na konsekwencję zarażenia Covid 19. Oczywiście w miarę możliwości postaramy się zadbać o jak najszerszą grupę mieszkańców. Bardzo cieszy aktywność Pań i jednocześnie zapraszamy do współpracy w celu poprawy bezpieczeństwa nas wszystkich. Zamierzeń i zadań wobec wyzwań obecnego czasu nie zabraknie – czytamy na Facebooku Gminy Zagorz.

grafika poglądowa

Notka zawarta w wiadomości do mieszkańców:

W związku z przekazywaniem maseczek ochronnych przez Gminę Zagórz, informujemy że podanie danych osobowych drogą telefoniczną lub e-mailową jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Gminę Zagórz.

źródło: Urząd Miasta i Gminy Zagórz, Facebook

19-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)