REKLAMA
REKLAMA

HOKEJ: Każdy musi się z nami mocno natrudzić

Sanoczanie mają najmłodszy zespół w lidze i są beniaminkiem rozgrywek. Ekipa z Podkarpacia po czteroletniej przerwie powróciła do Polskiej Hokej Ligi i na razie radzi sobie w niej naprawdę dobrze. Po 11 kolejkach zdobyli 11 punktów. – Nie oddajemy punktów za darmo, tylko każdy, kto gra przeciwko nam musi się mocno natrudzić – mówi Jakub Bukowski, napastnik Ciarko STS Sanok.

HOKEJ.NET: – Sprawiliście niespodziankę, wygrywając w Krakowie 3:1. Co było kluczem do zwycięstwa? Czy trzy punkty na tak trudnym terenie Was jeszcze bardziej podbudują?

– Cieszę się, że udało się wygrać. Kluczem do wygranej była bardzo dobra postawa naszego bramkarza, a także mądra gra w obronie i szybkie kontrataki. Takie zwycięstwo na pewno buduje.

Czy największą wagę przykładacie do defensywy i gry z kontry? Napór krakowian był niepodważalny przez cały mecz, a jednak to nie wystarczyło, by Was pokonać.

– Wiedzieliśmy, że to musi być nasz sposób na mecz i udało nam się go zrealizować, głównie dzięki naszemu świetnemu bramkarzowi.

Zdobyłeś swojego trzeciego gola w lidze, a wcześniej mogłeś narzekać na swoją skuteczność. Teraz wykorzystałeś swoją okazję. Pracowałeś nad tym?

– Na pewno byłem troszkę zdenerwowany faktem, iż miałem mnóstwo sytuacji, a praktycznie nic nie chciało wpadać. W piątek na szczęście udało się strzelić bramkę, ale najważniejsza jest drużyna i w takim przypadku jak w piątek, cenne zwycięstwo. W ostatnim czasie starałem się zwrócić uwagę na treningach na koncentrację przy sytuacjach bramkowych i starałem się traktować je, jak sytuacje meczowe. Wiadomo, nie zawsze się to udaje, ponieważ trening nigdy nie będzie meczem. Jednak myślę, że trzeba na to zwracać uwagę na zajęciach i dawać z siebie sto procent w każdym najeździe na bramkę.

Sanocka drużyna opiera się na wychowankach, a macie już 11 punktów. Przed sezonem ten wynik brałbyś w ciemno. Czy wysoko sobie postawiliście poprzeczkę?

– Myślę, że sami podnieśliśmy sobie wysoko poprzeczkę, ale każdy z nas daje z siebie sto procent i jak widać owocuje to. Mamy młoda drużynę, która się uczy, ale pokazujemy, że nie poddajemy się. Nie oddajemy punktów za darmo, tylko każdy, kto gra przeciwko nam musi się mocno natrudzić. Cieszy mnie bardzo fakt, iż w naszej drużynie jest tak wielu wychowanków.

W niedzielę przyjeżdża do Sanoka jeden z mocniejszych zespołów w lidze – oświęcimska Unia. Jak zagracie ze sporą grupą zawodników o nieprzeciętnym wyszkoleniu technicznym?

– Unia to bardzo dobra drużyna. Myślę, że mecz wyjazdowy w Oświęcimiu był dla nas jednym z najcięższych, gdyż nie mogliśmy sobie stworzyć dogodnych sytuacji i wiemy, że to spotkanie będzie bardzo trudne. Uważam, że powinniśmy zagrać mocno w defensywie, tak jak w Krakowie, a także liczyć na szanse z kontry.

Czy gra bez kibiców będzie dla Was odczuwalnym czynnikiem?

– Na pewno brak kibiców, a w szczególności w tak wyjątkowym miejscu jakim jest Sanok będzie bardzo odczuwalny i zapewne będzie nam się grało trudniej niż w poprzednich domowych spotkaniach. Każdy z nas musi dać z siebie sto procent i walczyć od pierwszej do ostatniej sekundy, nawet jeżeli kibiców nie ma na trybunach.

źródło: hokej.net / rozmawiał: Sebastian Królicki
foto: Tomasz Sowa / archiwum eSanok.pl

18-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)