REKLAMA
REKLAMA

Ile Sanok wydał na dekoracje świąteczne? (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wzorem innych miast i mediów, również i my pytamy w magistracie o kwotę jaką wydatkowano na dekoracje świąteczne w ramach Bożego Narodzenia 2019. Zestawiamy ją z wydatkami poniesionymi w ościennych samorządach. Jak myślicie, jakie sumy należy wydać, aby umilić mieszkańcom wyjątkowy czas świąt?

Foto: Tomasz Sowa

Co roku mniejsze i większe miasta w Polsce „ubierają się” w świąteczne stroje, dekorując główne ulice, rynek czy sam budynek urzędu. Sporo samorządów zainwestowało w dekoracje jakiś czas temu i albo korzysta z nich do tej pory, albo odświeża zasoby poprzez zakup dodatkowych ozdób. W kraju funkcjonuje również kilka firm wypożyczających efektowne, świetlne dekoracje.

I tak w ramach Bożego Narodzenia 2019 w Sanoku pojawiły się znane już mieszkańcom wzory, ale zadbano też o dodatkowe ozdoby. Urząd Miasta Sanoka skorzystał z usług dwóch firm i wypożyczył dekoracje. Firmie ODEON z Gliwic zapłacono 38 599 zł, natomiast za elementy z firmy Multidekor zapłacono 8250 zł (kwoty brutto). Dodatkowo, trzeba także wziąć pod uwagę koszt montażu i demontażu dekoracji przez SPGM. Przeznaczono na to około 20 000 zł. Daje to łączną kwotę 66 849 zł.

Foto: Artur Mycio

Jak wypadamy na tle innych, sąsiednich samorządów?

Boże narodzenie 2019

Dla porównania w Krośnie samorząd wydał na dekoracje niespełna 120 tys. zł. Podobnie jak w Sanoku dekoracja bożonarodzeniowa została wynajęta od Firmy Odeon Iluminacje Sp. z o.o. z Gliwic. Zastosowano tam: 4 dekoracje świetlne, 34 szt. elementy świetlne 3D do dekoracji latarni, 1 szt. motywy świetlne o długości 7 m do zamocowania na stalowej linie pomiędzy budynkami, 40 szt. – elementy świetlne na słupy przy ulicach, elementy świetlne w formie sopli świetlnych, 10 szt. elementów świetlnych do dekoracji latarni, dekorację 10 szt. choinek żywych, dekorację szopki bożonarodzeniowej, choinkę bożonarodzeniową i kompozycja 3 szt. bombek świątecznych. W przypadku Krosna, montaż i demontaż to osobny wydatek i jest to łącznie 31 900 zł brutto.

Z kolei w Jaśle wydatkowano 79 tys. zł. Kwotę tę przeznaczono między innymi na remont starszych ozdób, montaż i demontaż dekoracji, zakup nowych ozdób czy uzyskanie wszelkiego rodzaju pozwoleń na zainstalowanie świetlnych kompozycji.

W Brzozowie zdecydowano się na zakup choinki i elementów przystrajających miejskie oświetlenie. Wydano na to 43 680 zł. Jak przekazują nam przedstawiciele magistratu, montażem i demontażem dekoracji zajęli się pracownicy interwencyjni.

Trudno miasta te porównywać do stolicy województwa, ale dla zapoznania się ze skalą warto podać, że Rzeszów wydał na dekoracje podczas Bożego Narodzenia 2019 sumę 1,2 mln zł. Na Rynku stanęła okazała choinka, oświetlony autobus i 26 słupów w kształcie drzew ze świetlnymi iluminacjami. W innych częściach miasta pojawiły się między innymi sanie z reniferami czy mikołaje na motocyklach.

Foto: Tomasz Sowa

Fotorelacje z udekorowanego miasta przedstawialiśmy tutaj: Sanok stroi się na święta Bożego Narodzenia (ZDJĘCIA), Piękny sanocki Rynek nocą! Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia (FOTO).

10-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)