REKLAMA
REKLAMA

Ma nadal wiać. Strażacy jeździli z akcji na akcję

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. – Powalone drzewa na jedni i uszkodzone dachy budynków z tymi zdazreniami zmagali się dziś w większości przypadków sanoccy strażacy – informuje mł. kpt. Anna Kozłowska, rzecznik prasowy KP PSP w Sanoku.

W sumie na godzinę 19:00 sanoccy strażacy, od 3 godziny w nocy (10 bm.), interweniowali 36 razy.

– Najwięcej zdarzeń odnotowaliśmy jednak od godziny 9 do godziny 15. Nasi strażacy otrzymali około 20 zgłoszeń o miejscowych zagrożeniach – uzupełnia mł. kpt. Anna Kozłowska

Jak podkreśla ponadto pani rzecznik ogrom pracy wykonali strażacy ochotnicy z wielu jednostek. Za co nalezą im się szczególne podziękowania.

Meteorolodzy obniżyli co prawda stopień niebezpieczeństwa jeżeli chodzi o silny wiatr, z 3 na 2,  musimy jednak uważać. W porywach w naszym powiecie prędkość wiatru może wynieść nawet 110 km/h. 

– Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 110 km/h z zachodu. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 21 – podaje IMGW. 

zdjęcie poglądowe / archiwum eSanok.pl

red.

10-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)