REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej wybierane imiona przez rodziców z Sanoka. Zgadniecie?

SANOK / PODKARPACIE. Jakie imiona najczęściej nadawali rodzice z Sanoka w 2019 roku? Sprawdziliśmy to w Urzędzie Stanu Cywilnego w Brzozowie, gdzie od czasu zamknięcia sanockiej porodówki rodzi się bardzo duża grupa najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Odkąd w Sanoku przestał funkcjonować oddział ginekologiczno-położniczy miejscowy Urząd Stanu Cywilnego nie rejestruje dzieci urodzonych przez sanoczanki. Bardzo duża grupa rodziców z Sanoka rejestruje swoje pociechy w sąsiednim Brzozowie. W tamtejszym USC pojawia się najwięcej osób zamieszkałych powiaty brzozowski i sanocki oraz gminę Rymanów.

Jak przekazuje nam Urszula Dąbrowska-Huber, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Brzozowie, najczęściej rejestrowanymi imionami dziewczynek w 2019 roku były Zuzanna, Maja i Julia, a wśród chłopców Jakub, Szymon i Antoni.

Nie odnotowano tak niecodziennych prób nadania imienia dziecku jak choćby w Katowicach, gdzie zgodnie z ostatnimi doniesieniami medialnymi, rodzice chcieli dać noworodkowi na imię choćby Nutella, Pipa, Joint czy Batman. Imion tych ostatecznie nie dopuszczono, choć udało się z Wiedziminem.

W Brzozowie zdarzyły się natomiast takie imiona jak Victor czy Jeesica.

W zdecydowanej większości rodzice, którzy zgłosili się do nas w 2019 roku nadawali swoim dzieciom tradycyjne polskie imiona. Na pewno obserwujemy jednak coraz więcej wniosków o nadanie imienia, którego forma jest charakterystyczna dla innych krajów – tłumaczy Urszula Dąbrowska-Huber, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Brzozowie. – Przy wyborze jest większa swoboda, ale są też reguły, których nie można złamać. Dla przykładu imię musi wskazywać płeć dziecka, nie może go ośmieszać, nie może być zdrobnieniem.

We wspomnianych Katowicach pierwsze dziesiątki najczęściej nadawanych imion dla dziewczynek i chłopców w 2019 roku wyglądały następująco:

1. Jan , 2. Franciszek , 3. Jakub 4. Antoni, 5. Filip, 6.Szymon, 7. Aleksander, 8.Leon , 9. Adam , 10. Mikołaj.

1.Zuzanna, 2.Hanna, 3. Alicja, 4. Zofia, 5. Julia, 6.Maja, 7. Emilia, 8 . Lena, 9. Pola 10. Amelia.

zdjęcie poglądowe / pixabay.com

źródło: Red., Urząd Miasta Katowice

07-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)