REKLAMA
REKLAMA

PBS Bank zamknięty. Problemy samorządów (KOMUNIKAT)

SANOK / LESKO / PODKARPACIE. Czasowe zamknięcie PBS Banku oznacza kłopoty nie tylko dla klientów indywidualnych, ale również dla samorządów współpracujących z bankiem. Jest ich co najmniej kilka, szczególnie na terenie Bieszczadów i południowej części Podkarpacia. Komunikat w tej sprawie wydał Urząd Miasta w Sanoku i Urząd Miasta i Gminy Lesko.

Artykuł zaktualizowany.

Konta w PBSie mają choćby Urząd Miasta w Sanoku, Powiat Sanocki czy Urząd Miasta i Gminy Lesko.

Część depozytów jednostek samorządu terytorialnego, dużych firm i innych podmiotów nieobjętych gwarancjami zostaje w banku w restrukturyzacji w celu pokrycia strat i zostanie finalnie utracona. Pokrycie strat jest niezbędne, aby możliwe było zaangażowanie środków Funduszu. Natomiast depozyty do wysokości równowartości 100 tys. euro są niezmiennie gwarantowane przez BFG – czytamy w komunikacie sporządzonym przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Zgodnie z informacjami, jakie napływają do naszej redakcji, wkrótce komunikaty w tej sprawie opublikują kolejne samorządy.

Komunikat Urzędu Miasta Sanoka

W związku z wstrzymaniem przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny działalności operacyjnej Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku, informuje się wszystkich płatników zobowiązań finansowych wobec gminy miasta Sanoka o niedokonywanie płatności na rachunki Urzędu Miasta w Sanoku w Podkarpackim Banku Spółdzielczym.


Komunikat Urzędu Miasta i Gminy Lesko

URZĄD MIASTA INFORMUJE, ŻE W ZWIĄZKU Z OGÓLNOPOLSKĄ RESTRUKTURYZACJĄ BANKU SPÓŁDZIELCZEGO WSZELKIE WYPŁATY ŚWIADCZEŃ DOKONYWANYCH PRZEZ GMINĘ LESKO, MGOPS W LESKU REALIZOWANE BĘDĄ OD NAJBLIŻSZEGO MOŻLIWEGO TERMINU NIE WCZEŚNIEJ NIŻ
OD 21 STYCZNIA 2020 R.

UWAGA !!!

PROSZĘ NIE DOKONYWAĆ W TYM CZASIE ŻADNYCH WPŁAT NA KONTO URZĘDU I JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH
Numer konta tymczasowego zostanie podany w najbliższym czasie


archiwum Esanok.pl

O czasowym zawieszeniu działalności PBS pisaliśmy TUTAJ:

SANOK: Bank PBS czasowo zawieszony! Trwa przymusowa restrukturyzacja (FOTO)

SANOK: „Do wtorku bez jedzenia”. Klienci o zamknięciu banku (VIDEO, SONDA)

źródło: Red., Urząd Miasta i Gminy Lesko, Urząd Miasta w Sanoku

17-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)