REKLAMA
REKLAMA

Podejrzana ciężarówka zatrzymana na granicy

MEDYKA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Medyce nie zezwolili na wyjazd z Polski ciągnika siodłowego zarejestrowanego w Turcji. W trakcie kontroli (16 bm.) wykryto ingerencję w pole numerowe pojazdu. Sprawę do dalszego prowadzenia przejęła Policja.

Przed północą, do odprawy granicznej na wyjazd z Polski, stawił się kierujący ciężarówką obywatel Turcji. W trakcie szczegółowej kontroli pojazdu, funkcjonariusze stwierdzili ingerencje w pole numerowe ciągnika siodłowego. Przerobienie numeru identyfikacyjnego VIN potwierdziły specjalistyczne urządzenia. Turecki kierowca nie potrafił odnieść się do ujawnionego fałszerstwa. Twierdził, że pracuje dla firmy i wykonuje zlecenie wyjazdu na Ukrainę.

Ponieważ zaistniało uzasadnione podejrzenie, że ciągnik siodłowy może być kradziony, dalsze prowadzenie sprawy przejęła Policja z Medyki.

Szacunkowa wartość pojazdu to ponad 200 tys. złotych.

Od początku tego roku (2020) na podkarpackiej granicy państwowej funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali ponad 60 sztuk podejrzanych pojazdów. Jest to spadek tego rodzaju zdarzeń o ponad połowę w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

BiOSG

19-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)