REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. Więcej miejsc w żłobkach. Miliony zł w ramach Maluch+

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podsumowała w środę program “Maluch+”. Jak podkreśliła wojewoda, na realizację programu dla województwa podkarpackiego zostały zagwarantowane środki w wysokości 23 milionów 911 tysięcy złotych.

IMG_2223-1200x859Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Foto: PUW w Rzeszowie

Program „Maluch+” wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki. Celem programu jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki.

W 2020 roku na realizację programu “Maluch +” na Podkarpaciu zarezerwowano 23,9 miliona złotych. Zostaną one podzielone na cztery moduły odpowiadające poszczególnym zadaniom. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaakceptowało poniższe oferty:

Moduł 1a (adresowany do jednostek samorządu terytorialnego, które dotychczas nie posiadały samorządowych instytucji opieki nad dziećmi do lat 3) – 7 instytucji żłobkowych, w 6 gminach: Gorzyce, Korczyna, Lesko, Łańcut (2) , Markowa, Przecław; z łączną liczbą 195 miejsc, na kwotę 6 122 380 zł.

Moduł 1b (adresowany do jst., które posiadały już własne instytucje opieki nad dziećmi do lat 3) – 13 instytucji, żłobków lub klubów dziecięcych, w 12 gminach: Błażowa, Dębica, Miasto Dębica, Miasto Jarosław, Miasto i Gmina Kańczuga, Krasne, Miejsce Piastowe, Miasto Mielec, Miasto Rzeszów, Świlcza, Wadowice Górne, Wiśniowa; z łączną liczbą 370 miejsc, na kwotę 6 296 731 zł.

Moduł 2 (zapewnienie funkcjonowania miejsc tworzonych z udziałem wcześniejszych edycji Programu) – uczestniczy łącznie 46 gmin, posiadających 67 instytucji z 2 225 miejscami. Całkowita kwota środków do przekazania: 3 743 820 zł.

Moduł 3 – tworzenie miejsc w podmiotach niepublicznych – planowane łącznie 12 instytucji i 370 miejsc, z kwotą dotacji 3 495 517 zł.

Moduł 4 (dofinansowanie do funkcjonowania miejsc w podmiotach niepublicznych, z jednoczesnym wymogiem obniżenia o adekwatną kwotę czesnego rodziców) – 106żłobków, klubów dziecięcych lub dziennych opiekunów, prowadzone przez 82 podmioty (przedsiębiorców, spółki prawa handlowego, fundacje i stowarzyszenia), z łączną liczbą 2 829 miejsc. Na realizację modułu 4 zagwarantowane zostały środki w wysokości 4 253 295 zł.

zdjęcie poglądowe

Źródło: PUW w Rzeszowie

17-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)