REKLAMA
REKLAMA

WSIiZ: Kolejny rok akademicki w trybie nauczania hybrydowego

RZESZÓW / PODKARPACIE. W październiku 2020 r. wszystkie wykłady i konwersatoria będą odbywać się zdalnie, natomiast ćwiczenia i laboratoria w sposób tradycyjny – taką decyzję podjęły władze WSIiZ.

Decyzja o nauczaniu hybrydowym wynika z troski o bezpieczeństwo studentów i wykładowców – informuje w komunikacie wysłanym społeczności akademickiej Rektor Uczelni dr Wergiliusz Gołąbek. W przesłanej wiadomości Rektor zwraca uwagę, że nadal nie wiadomo, w jakim kierunku będzie rozwijać się sytuacja epidemiologiczna zarówno w Polsce, jak i na świecie.

W liście do pracowników WSIiZ dr Wergilusz Gołąbek dziękuje im za dotychczasowe zaangażowanie i podkreśla, że szkoła bardzo dobrze poradziła sobie z kryzysową sytuacją

Stanęli Państwo na wysokości zadania. Sygnały, które do nas bowiem docierają od studentów są jednoznaczne – doceniają wysiłek Uczelni i jakość oferowanych zajęć. Można stwierdzić, rezygnując z fałszywej skromności, że jesteśmy jedną z niewielu uczelni w Polsce, która w tak profesjonalny sposób prowadziła zajęcia dydaktyczne w czasach epidemii. Za to Państwu jeszcze raz dziękuję.

Zajęcia online na WSIiZ rozpoczęły się już trzy dni po ogłoszeniu przez Rząd RP decyzji o konieczności zawieszenia klasycznych zajęć dydaktycznych w szkołach wyższych w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Do końca roku akademickiego ponad 90 procent zajęć przeprowadzono online w trybie synchronicznym, a dzięki systemowi Blackboard kontakt studentów z wykładowcami miał miejsce w czasie rzeczywistym. Większość zajęć przeprowadzana była z domów wykładowców, zaś studenci korzystali ze swoich tabletów lub smartfonów.

Online odbywały się także egzaminy oraz obrony prac dyplomowych, w semestrze zimowym przeprowadzono ich prawie 400. Część zajęć ćwiczeniowych i laboratoryjnych powróciła w trybie tradycyjnym 20 czerwca br.

W kampusie uczelni w Kielnarowej odbywały się wybrane zajęcia na 4 kierunkach studiów: Dietetyka, Fizjoterapia, Kosmetologia, Grafika komputerowa i produkcja multimedialna. Z kolei w budynku przy ulicy Sucharskiego stacjonarnie odbywały się niektóre zajęcia w ramach Centrum Studiów Podyplomowych.

Nowy rok akademicki na rzeszowskim WSIiZie rozpocznie się w trybie nauczania hybrydowego

źródło: WSIiZ Rzeszów

17-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)