REKLAMA
REKLAMA

Policjant sanockiej drogówki uratował życie 10-latce

SANOK / PODKARPACIE. Policjant sanockiej drogówki najprawdopodobniej uratował życie 10-letniej dziewczynce, która dusiła się po zadławieniu gumą do żucia. Do tego zdarzenia doszło wczoraj na ul. Krakowskiej w Sanoku.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na ul. Krakowskiej w Sanoku.

Policjanci sanockiej drogówki przeprowadzali interwencję wobec kierowcy, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym.

Nagle do funkcjonariuszy podbiegł mężczyzna krzycząc, że niedaleko, na pasie w kierunku na Krosno stoi samochód, a w nim znajduje się dziewczynka, która dusi się po zadławieniu gumą do żucia.

Policjanci natychmiast podbiegli do poszkodowanej i rozpoczęli akcję ratunkową. Jeden z nich przechylił dziecko do przodu i uderzał w przestrzeń między łopatkami. Dziewczynka była przytomna, ale nie mogła złapać oddechu. Policjant widząc, że podejmowane czynności nie przynoszą spodziewanego efektu, założył 10-latce chwyt Heimlicha. Po kilku uciśnięciach dziecko odzyskało oddech.

Dziewczynka przytomna i równomiernie oddychająca została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego.

zdjęcie poglądowe / archiwum Esanok.pl

21-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)