REKLAMA
REKLAMA

Policyjny pościg zakończony zderzeniem z radiowozem. Padły strzały ostrzegawcze!

RYMANÓW ZDRÓJ / PODKARPACIE. Na odcinku około 20 km trwał w poniedziałek w nocy policyjny pościg za 34-latkiem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna uciekał przed radiowozami bez włączonych świateł łamiąc szereg przepisów. W Rymanowie Zdroju doszło do zderzenia kierowanego przez niego renault z policyjnym pojazdem. Pirat drogowy zaczął uciekać pieszo. Policjanci oddali strzały ostrzegawcze w powietrze. Chwilę później mężczyzna został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Około godz. 23.30 na ul. Jana Pawła II w Krośnie, policjanci podjęli próbę zatrzymania do kontroli osobowe renault, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość.

Kierowca nie zatrzymał się, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierujący pędził ulicami miasta, a następnie drogą krajową nr 28 w kierunku Rymanowa. Lekceważył przepisy ruchu drogowego, uszkodził radiowóz, przekraczał prędkość, jechał bez włączonych świateł, ignorując sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące do zatrzymania się – relacjonuje aspirant sztabowy Paweł Buczyński, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie.

Po kolizji z radiowozem mężczyzna porzucił kierowany przez siebie samochód i uciekał pieszo. Policjanci oddali strzały ostrzegawcze w powietrze. Chwilę później mężczyzna został zatrzymany na ul. Zdrojowej w Rymanowie Zdroju.

Kierujący renaultem to 34-letni mieszkaniec Krosna. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości. Pobrano mu krew do analizy na zawartość alkoholu i środków odurzających.

Pasażerką podróżująca laguną była 29-letnia kobieta. W zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

zdjęcie poglądowe / archiwum KWP Rzeszów

źródło: Red., KMP Krosno

11-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)