REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Informacja o letnich imprezach

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Wiemy jak aktualnie przedstawia się sytuacja związana z letnimi imprezami organizowanymi przez Starostwo Powiatowe w Sanoku. Niestety, ze względu na pandemię część wydarzeń została odwołana lub przełożona. Jest jednak szansa na to, że w pierwotnie zaplanowanych terminach odbędzie się chocby Bartnik Ziemi Sanockiej czy „Wspólne śpiewanie na zamku” w Dniu Wojska Polskiego.

O status imprez zaplanowanych na lato w związku z pandemią koronawirusa zapytaliśmy (15 maja) w Urzędzie Miasta w Sanoku oraz w Starostwie Powiatowym w Sanoku. Otrzymaliśmy odpowiedzi z powiatu.

W wyniku zaistniałej sytuacji zostaliśmy zmuszeni do odwołania części imprez. Z przyczyn oczywistych nie odbyła się „Niedziela Palmowa w Skansenie”. Zrezygnowaliśmy również z organizacji planowanych w ramach „Nocy Kultury Galicyjskich” koncertów i spektakli. Pozostała jedynie wystawa plenerowa , której głównym organizatorem jest Muzeum Historyczne w Sanoku, z okazji setnej rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II. W dużym stopniu ograniczyliśmy zakres uroczystości patriotycznych, rocznicowych i świąt państwowych. Stąd taki, a nie inny przebieg Święta Konstytucji, rocznicy katastrofy smoleńskiej, Dnia Katyńskiego, czy rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie – relacjonuje Piotr Mazur z Wydziału Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Sanoku.

W przypadku wydarzeń niektórych przesunięto termin ich realizacji z nadzieją na ich przeprowadzenie w innym terminie. Młodzieżowej Parady Niepodległości w listopadzie, a Powiatowego Konkursu Wiedzy Historycznej „Obroniona niepodległość” w październiku.

Imprezy, których realizację planowaliśmy na sierpień i wrzesień 2020 r. tj. min.: „Wspólne śpiewanie na zamku” w Dniu Wojska Polskiego, czy Bartnik Ziemi Sanockiej w dalszym ciągu pozostają w naszym kalendarzu, ale ich realizacja jest uzależniona od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju – dodaje Piotr Mazur.

Jak się dowiadujemy, przy podejmowaniu decyzji jednym z kryteriów będzie również symulacja finansowa, polegająca na kalkulacji kosztów imprezy w stosunku do ewentualnych efektów.

zdjęcie poglądowe

25-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)