REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Informacja o letnich imprezach

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Wiemy jak aktualnie przedstawia się sytuacja związana z letnimi imprezami organizowanymi przez Starostwo Powiatowe w Sanoku. Niestety, ze względu na pandemię część wydarzeń została odwołana lub przełożona. Jest jednak szansa na to, że w pierwotnie zaplanowanych terminach odbędzie się chocby Bartnik Ziemi Sanockiej czy „Wspólne śpiewanie na zamku” w Dniu Wojska Polskiego.

O status imprez zaplanowanych na lato w związku z pandemią koronawirusa zapytaliśmy (15 maja) w Urzędzie Miasta w Sanoku oraz w Starostwie Powiatowym w Sanoku. Otrzymaliśmy odpowiedzi z powiatu.

W wyniku zaistniałej sytuacji zostaliśmy zmuszeni do odwołania części imprez. Z przyczyn oczywistych nie odbyła się „Niedziela Palmowa w Skansenie”. Zrezygnowaliśmy również z organizacji planowanych w ramach „Nocy Kultury Galicyjskich” koncertów i spektakli. Pozostała jedynie wystawa plenerowa , której głównym organizatorem jest Muzeum Historyczne w Sanoku, z okazji setnej rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II. W dużym stopniu ograniczyliśmy zakres uroczystości patriotycznych, rocznicowych i świąt państwowych. Stąd taki, a nie inny przebieg Święta Konstytucji, rocznicy katastrofy smoleńskiej, Dnia Katyńskiego, czy rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie – relacjonuje Piotr Mazur z Wydziału Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Sanoku.

W przypadku wydarzeń niektórych przesunięto termin ich realizacji z nadzieją na ich przeprowadzenie w innym terminie. Młodzieżowej Parady Niepodległości w listopadzie, a Powiatowego Konkursu Wiedzy Historycznej „Obroniona niepodległość” w październiku.

Imprezy, których realizację planowaliśmy na sierpień i wrzesień 2020 r. tj. min.: „Wspólne śpiewanie na zamku” w Dniu Wojska Polskiego, czy Bartnik Ziemi Sanockiej w dalszym ciągu pozostają w naszym kalendarzu, ale ich realizacja jest uzależniona od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju – dodaje Piotr Mazur.

Jak się dowiadujemy, przy podejmowaniu decyzji jednym z kryteriów będzie również symulacja finansowa, polegająca na kalkulacji kosztów imprezy w stosunku do ewentualnych efektów.

zdjęcie poglądowe

25-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)