REKLAMA
REKLAMA

Ze względu na epidemię, Powiat Sanocki odwołuje imprezę patriotyczną na Zamku

SANOK / PODKARPACIE. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju, jak również na Podkarpaciu, Starostwo Powiatowe w Sanoku zdecydowało o odwołaniu tradycyjnej, corocznej imprezy patriotycznej, która miała odbyć się 15 sierpnia na dziedzińcu sanockiego Zamku. – W ostatnich dniach mamy do czynienia ze znaczącym wzrostem zachorowań na COVID-19. Nie chcemy ryzykować – mówi nam Stanisław Chęć, starosta sanocki.

15 sierpnia na dziedzińcu Zamku w Sanoku miała się odbyć coroczna impreza patriotyczna, podczas której mieszkańcy wspólnie z zespołem SOUL prowadzonym przez Monikę Brewczak, śpiewają pieśni patriotyczne upamiętniając w ten sposób poległych za ojczyznę. Wydarzenie to, wpisuje się ponadto w obchody Święta Wojska Polskiego oraz w kolejne rocznice Bitwy Warszawskiej.

Patriotyczne śpiewania na dziedzińcu Zamku w Sanoku – rok 2019

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Zależało nam na tym, aby uczcić ten jubileusz w wyjątkowy sposób. Niestety, w ostatnim czasie sytuacja epidemiologiczna uległa pogorszeniu, z dnia na dzień mamy coraz więcej przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce i na Podkarpaciu. Nie chcemy ryzykować, szczególnie, że koncert potrwałby od 1,5 do 2 godzin. Dlatego też podjęliśmy decyzję o odwołaniu tego wydarzenia – mówi Stanisław Chęć, starosta sanocki.

Jest nam bardzo przykro z tego powodu, że musimy odwołać planowane przez powiat imprezy w plenerze, ale ochrona zdrowia ludzkiego stanowi dla nas priorytet. Patrząc na lata ubiegłe przychodziło na nie od kilkuset do nawet kilku tysięcy ludzi, a to w naszej ocenie za duże ryzyko. Dziś dowiedzieliśmy się o nowym źródle zakażenia, które powstało podczas festynu w sąsiednim powiecie dlatego uważamy, że nie powinniśmy jako jednostki samorządowe tworzyć możliwości do powstania kolejnych ognisk choroby. Przepraszamy Państwa, licząc, że szybko nadejdzie czas, w którym ponownie będziemy mogli spotkać się z mieszkańcami powiatu w plenerze, bez limitów i bez obostrzeń, które obowiązują – zaznacza Damian Biskup, Członek Zarządu Powiatu Sanockiego.

Jak udało nam się dowiedzieć, nie odbędzie się również zaplanowany na wrzesień w Skansenie Bartnik Ziemi Sanockiej. Wszystko podyktowane jest względami bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Tak było rok temu:

Patriotyczne śpiewanie z SOULEM i SOULIKAMI. Zobacz VIDEO i fotorelację!

Foto (2): archiwum Starostwa Powiatowego w Sanoku

PATRIOTYCZNE PIEŚNI ŚPIEWANE PRZEZ ZESPÓŁ SOUL:


video (3): Youtube.com / SOUL Sanok, tvpodkarpacie.pl
foto: archiwum Starostwa Powiatowego w Sanoku, archiwum prywatne, nadesłane

07-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)