REKLAMA
REKLAMA

Przekraczanie granicy na Podkarpaciu. NOWE ZASADY

PODKARPACIE. Stosując się do rozporządzenia MSWiA ws. czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych z dnia 13 marca 2020 r. informujemy, iż na Podkarpaciu od 15 marca 2020 r. od godziny 0.00 jedynym, czynnym przejściem granicznym z Ukrainą będzie Korczowa gdzie będzie odbywał się ruch osobowy i towarowy.


Apelujemy do podróżnych zamierzających przekroczyć granicę z Ukrainą, aby już planowali podróż przez drogowe przejście graniczne w Korczowej.

Pozostałe przejścia graniczne w tym Medyka (ruch drogowy, pieszy i kolejowy), Budomierz i Krościenko – będą nieczynne i ruch graniczny zostaje tam zawieszony do odwołania.

W porcie lotniczym Rzeszów – Jasionka, podobnie jak na pozostałych lotniskach w Polsce wprowadzony został zakaz międzynarodowych lotów z wyjątkiem czarterowych przewożących obywateli polskich powracających do kraju. (Rozporządzenie Rady Ministrów z 13 marca 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym Dz. U. z 2020 poz 436).

Przywrócona zostaje tymczasowa kontrola na granicy ze Słowacją. Na Podkarpaciu – wyznaczony został punkt kontroli granicznej w Barwinku. (Rozporządzenie MSWiA z 13 marca 2020 r. w sprawie przywrócenia tymczasowo kontroli granicznej osób przekraczających granice państwową stanowiąca granicę wewnętrzną Dz.U. z 2020 poz.434).

Na wszystkich granicach Polski wprowadzono ograniczenia przy wjeździe cudzoziemców do Polski.
Wjechać będą mogli wyłącznie:

– obywatele RP;
– cudzoziemcy, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli RP albo pozostają pod stałą opieką obywateli RP;
– cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka;
– szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, czyli osoby posiadające stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin;
– cudzoziemcy posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terytorium RP;
– cudzoziemcy posiadający prawo do pracy na terytorium RP tj. cudzoziemcy uprawnieni do wykonywania pracy na takich samych zasadach co obywatele polscy,
– posiadający zezwolenie na pracę, zezwolenie na pracę sezonową, oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi na terytorium RP;
– w szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po uzyskaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może zezwolić cudzoziemcowi na wjazd na terytorium RP, w trybie określonym w ustawie z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach.

Na granicy utrzymane zostają kontrole sanitarne (karty lokalizacyjne) i wszelkie przepisy dotyczące kwarantanny.

Prosimy śledzić aktualizacje niniejszego komunikatu; www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl

mjr SG Elżbieta PIKOR
Rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu

archiwum BiOSG

źródło: materiały nadesłane

14-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)