REKLAMA
REKLAMA

Radny Miklicz zarzucił burmistrzowi przekroczenie uprawnień w sprawie mostu na Białą Górę

SANOK / PODKARPACIE. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Sanoka radny Sławomir Miklicz zarzucił burmistrzowi miasta przekroczenie uprawnień. Na dowód przedstawił dokument podpisany przez starostę sanockiego i Tomasza Matuszewskiego.

Dorota Mękarska

W ostatnim punkcie dzisiejszej sesji burmistrz Tomasz Matuszewski przekazywał radnym informację o budowie nowego mostu łączącego miasto z drugim brzegiem Sanu. Jak wiadomo inwestycja wyceniana na 65 mln zł, otrzyma 80% dofinansowanie w ramach rządowego programu. Pozostałą część miasto ma wyłożyć z własnego budżetu.

Pięć pieczeni na jednym ogniu

Temat mostu został przyćmiony jednak przez temat „Sosenek”.

Tomasz Matuszewski. Foto: UM Sanok

W mediach utworzyły się od razu teorie spiskowe – stwierdził Tomasz Matuszewski.

Burmistrz Sanoka przestawił kalendarium działań w sprawie mostu. Według jego relacji pierwszy wniosek do programu na 45 mln zł, miasto złożyło w marcu ur., stojąc na stanowisku, że nowy most będzie budowany w miejscu starej przeprawy na Białej Górze. Jednakże rozmowy z ekspertami nie pozostawiły cienia wątpliwości, że z powodów technicznych jest to niemożliwe. W 2019 roku podpisano porozumienie ze starostą sanockim, że w razie budowy nowego mostu stary zostanie przekwalifikowany na kładkę pieszo-rowerową.

Sprawa z mostem wydawała się nieaktualna, gdy pierwszy wniosek nie został zakwalifikowany. W lipcu br. doszło do sprzedaży „Sosenek” w ramach przetargu, a według relacji burmistrza, w sierpniu miasto otrzymało informację, że jest jednak możliwość dofinansowania, jednakże na niekorzystnych warunkach, przy 50% dofinansowaniu. Sytuacja zmieniła się, gdy doszło do zmian w projekcie, które skutkowały podniesieniem dofinansowania do 80%, ale przy wyższej kwocie wartości mostu. Z tej okazji miasto nie mogło już nie skorzystać. Sam burmistrz miał dowiedzieć się o dofinansowaniu zaledwie 2-3 dni wcześniej przed oficjalnym ogłoszeniem tej informacji.

Z 45 mln zł wskoczyliśmy na 65 mln zł, ale zrobiliśmy to, by pozyskać dofinansowanie – tłumaczył burmistrz, dodając, że miasto zyska nie tylko most, ale też infrastrukturę drogową, czyli upiecze pięć pieczeni na jednym ogniu.

Burmistrz skrytykował tytuły pojawiające się w mediach, uznając, że przyczyną wszystkiego jest zawiść i zaznaczając, że jest to największy projekt w historii Sanoka, choć największy miał przyjemność realizować Wojciech Blecharczyk, a była to modernizacja ujęcia wody i oczyszczalni ścieków.

To nie będzie pomnik, ale inwestycja, która pobudzi rozwój miasta – stwierdził burmistrz.

Choć nie ma być to pomnik władzy, nowy most będzie miał parametry „pomnikowe”: 120 metrów długości i 14 metrów szerokości. Wraz z infrastrukturą towarzyszącą wpłynie na uatrakcyjnienie Sanoka i podniesienie poziomu bezpieczeństwa.

Trudne pytania

Teresa Lisowska

Po prezentacji burmistrza głos zabrali radni. Teresa Lisowska pytała o raport ekonomiczno-gospodarczy przedsięwzięcia, którego jej brakuje. Wiceburmistrz Artur Kondrat wyjaśnił, że most otworzy dostęp do 12 ha działek przeznaczonych pod usługi i wpłynie na ruch w skansenie, natomiast przy tzw. czołgowisku może powstać „drugi Arłamów”, jak stwierdził zastępca burmistrza.

Beata Wróbel

Beatę Wróbel interesowało zabezpieczenie przeciwpowodziowe, więc przedstawiono wstępne założenia tej ochrony, ale konkrety poznamy później.

Sławomir Miklicz pogratulował burmistrzowi sukcesu, ale zastrzegł, że każda duża inwestycja rodzi pytania, a Tomasz Matuszewski na miejskiej stronie odpowiedział, jego zdaniem, tylko na pytania z gatunku łatwych.

Pozostają inne – stwierdził radny złowróżbnie.

Miklicz poruszył temat dofinansowania. Jego zdaniem zapisy stwierdzają o maksymalnym dofinansowaniu w wysokości 80% kosztów kwalifikowanych i minimalnym 20% wkładzie własnym. Rada musi więc liczyć się z tym, że wkład własny może być większy, gdyż mogą pojawić się nieprzewidziane koszty. Historia inwestycji pokazuje, że tak jest z reguły, np. obwodnica Sanoka kosztowała dużo więcej niż początkowo szacowano.

Jednak radny nie skupił się tylko na kosztach. Wyraził pretensje, że burmistrz od marca ur. nie poinformował radnych, że zamierza aplikować o środki na most, a przecież temat „Sosenek” przewijał się kilkakrotnie.

Sławomir Miklicz

Ani słowa pan nie powiedział – stwierdził radny, pytając dlaczego burmistrz tak pośpieszył się ze sprzedażą tej nieruchomości i to na podstawie uchwały z 2013 roku.

Gdyby nabywca „Sosenek” miał wiedzę, że będzie most, to można by wtedy mówić o otarciu się o działanie na szkodę miasta. Zakładam pana dobrą wolę, ale to była zła decyzja, by w tamtym czasie sprzedać „Sosenki” – mówił radny.

Na tym wystąpienie Miklicza nie zakończyło się. Poinformował radnych, że wszedł w posiadanie dokumentu, który stanowi porozumienie pomiędzy starostą sanockim a burmistrzem miasta Sanoka. Dokument nie jest parafowany przez radcę prawnego. Istnieje jednak kilka wersji tego porozumienia. W pierwszej zarząd powiatu sanockiego miał zobowiązać się do przekształcenia mostu na Biała Górę w kładkę pieszo-rowerową, ale stanął na stanowisku, by miasto przejęło stary most i takie porozumienie podpisano. Abstrahując od kosztów, które spadną na miasto, pozostaje kwestia formalno-prawna.

Na jakiej podstawie burmistrz podpisał to porozumienie? – pytał Miklicz, przywołując przepisy na tę okoliczność, z których wynika, że jest to wyłącznie kompetencja rady.

Musi się Pan zmierzyć z zarzutem przekroczenia uprawnień – nie owijał w bawełnę radny. – Nie wiem jaki będzie tego finał, ale to jest ewidentne przekroczenie uprawnień. Zarząd powiatu cieszy się, że pozbył się problemu, ale interes miasta w tym przypadku jest kiepski.

grafika poglądowa

Jak się czuje przedsiębiorca?

Do pierwszego aspektu wypowiedzi Miklicza odniósł się wiceburmistrz Kondrat, który przyznał się, że to on był inspiratorem sprzedaży „Sosenek”.

Artur Kondrat. Foto: UM Sanok

Zabolało mnie to osobiście, bo uważam się za autora tego projektu – podkreślił, argumentując że nie można było czekać ze sprzedażą przez kolejne lata. Zapytał też, jak nabywca działki może odebrać to stwierdzenie radnego.

Miklicz zaripostował błyskawicznie.

Powiem jak się może czuć przedsiębiorca. Świetnie – odparł, wyjaśniając, że nie trzeba byłoby czekać długo ze sprzedażą, bo zaledwie pół roku.

Natomiast Tomasz Matuszewski praktycznie nie odniósł się do stawianego mu zarzutu przekroczenia uprawnień. Zaatakował natomiast radnego posądzeniem o zazdrość, wynikającą z niskiej samooceny. Twierdził, że gdyby władze miasta wiedziały o moście wcześniej, to „Sosenki” zostałyby „przytrzymane”, jak to określił.

Nie będę się odnosić do podpisania porozumienia z panem starostą. Każde porozumienie można aneksować – powiedział tylko Tomasz Matuszewski.

Wczuł się natomiast w skórę przedsiębiorcy, który kupił „Sosenki”, choć nie wiedział o moście.

A może przedsiębiorca stracił? –zapytał retorycznie burmistrz. – Chciał może ciszę i spokój?

Niestety, nabywca będzie musiał jednak znieść tę przykrą okoliczność, że zostanie wprost do jego nieruchomości poprowadzony nowy most.

„Sosenki” miały pecha

Maciej Drwięga

Radny Maciej Drwięga wyraził przekonanie, że gdyby burmistrz miał informacje o moście, to by się nią podzielił z radnymi, stając na stanowisku, że dyskusja na ten temat jest potrzebna, tym bardziej, że mieszkańcy Sanoka zadają wiele pytań. Wskazał na nietrafione inwestycje, przy których zabrakło właśnie rozmów z sanoczanami.

Grzegorz Kozak

Grzegorz Kozak podkreślił, że nie można kwestionować zasadności budowy mostu, choć nikt tego nie kwestionuje. Pytania dotyczą zupełnie innych kwestii. Jego zdaniem w sprawie sprzedaży „Sosenek” nie należy domniemywać złej woli burmistrza.

Roman Babiak

Ten najbardziej urokliwy zakątek miał pecha, zarówno do władz miasta , jak i do dzierżawców – ocenił losy ośrodka Roman Babiak, ujawniając, że Tomasz Matuszewski jeszcze jako dyrektor MOSiR brał dodatek za zarządzanie „Sosenkami”, gdy przeszły one znowu pod zarząd miasta.

Co pan zrobił? – zapytał radny – „Sosenki” zostały doprowadzone do ruiny i sprzedane.

Według Romana Babiaka wstępna analiza operatów szacunkowych, które na jego interpelację mu udostępniono, już budzą poważne wątpliwości.

Temat „Sosenek” jeszcze wróci i to w kontekście budowy mostu –stwierdził radny, którego zdaniem wartość nieruchomości wzrosłaby w znacznym stopniu ze względu na przeprawę.

Tomasz Matuszewski przedstawił wyliczenia, które obrazowały, co miasto zrobiło, gdy był dyrektorem MOSiR, i co udało się osiągnąć jego następcy. Wydatkowano wówczas z miasta 218 tys. zł na „Sosenki, a zarobiono 8 tys. zł.

W ten ośrodek trzeba zainwestować grube miliony – argumentował burmistrz, zauważając że na ośrodku nie ma nawet kanalizacji.

Roman Babiak nie dał się jednak przekonać. Nadmienił, że Geo-Eko zrobiło dobry interes na kupnie „Sosenek”, w przeciwieństwie do miasta. Zdaniem radnego Sanok powinien aplikować o środki na modernizację ośrodka, by uczynić ten teren ogólnodostępnym dla mieszkańców.

Bogusława Małek

Katarzyna Sieradzka

Bogusława Małek i Katarzyna Sieradzka ubolewały, że sanoczanie nie potrafią się cieszyć z inwestycji, ale szukają drugiego dna.

 

 

 

 

Wanda Kot

Piotr Kot

Wanda Kot skupiła się na projektach, które urzeczywistniono w Sanoku dzięki wsparciu PiS, zaś Piotr Kot rzucił sentencją, że woli burmistrza, który działa, niż który gada. A na koniec i tak wszystko skrupiło się biednej palmie, gdy radny Babiak powiedział, żeby nie było tak z „Sosenkami” jak z tą palmą, przez którą wszyscy zostali ośmieszeni.

22-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się

Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Sanoczan traktuje się jak idiotów2020-11-20 09:15:35
0 0
Dlaczego Matuszewski nie konsultuje i nie informuje na bieżąco o tym jakimi pomysłami raczy mieszkańców. Czy to Sanoczanie nie powinni decydować czego potrzebują w mieście Sanoku? Dlaczego nie odbyły się konsultacje społeczne? Dlaczego niektórzy sadzą, że Polacy to banda idiotów i że inni mogą o nich decydować co robi się z ich pieniędzmi czyli naszymi podatkami
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (107)
Pokaż więcej komentarzy (107)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

coraz ciekawiej to wszystko wygląda 2020-11-19 22:17:39
0 0
dlaczego miasto chce tyle wydawać na ten most naprawdę innych inwestycji już potrzebniejszych nie ma ?
A ja czekam na służby, kiedy się tym zajmą i będzie wszystko jasne 2020-11-19 22:19:05
0 0
A ja czekam na służby, kiedy się tym zajmą i będzie wszystko jasne
Zenek masz dużego +2020-11-19 22:26:58
0 0
Na youtube - Sesja rady miasta Sanok - fragment - 19 XI 2020
Pytać2020-11-19 22:29:16
0 0
ile będzie naprawdę kosztował most Sanoczan ?obwodnica Sanoka kosztowała dużo więcej niż początkowo szacowano - nie lepiej te pieniądze wydać na drogi w Sanoku. Tyle dróg jest w fatalnym stanie
Każdemu pomnik?2020-11-19 22:31:28
0 0
Burmistrz Blecharczyk - kostka brukowa na całym rynku, burmistrz Pióro - basen, burmistrz Matuszewski - most? Kiedy z cokołu zdejmą Grzegorza z Sanoka?
65 milionów na most??2020-11-19 22:34:01
0 0
jak to możliwe że o wydatkowaniu 65 milionów na most decyduje się w ciągu paru miesięcy? Czy takie inwestycje nie powinny być planowane lata wcześniej i badanie ich uzasadnienie ekonomicznego. Jak by było wcześniej wiadomo Sosenki nie poszły by za tak małe pieniądze i miasto nie straciło by pieniędzy
marnotrawienie pieniędzy z naszych podatków2020-11-19 22:37:35
0 0
za te 65 milionów które wpłaciliśmy do kasy państwa można więcej rzeczy zrobić a nie most w pole
Hybrid2020-11-19 22:38:35
0 0
Kalendarium wydarzeń budzi ciekawość. Zbieg okoliczności dość zastanawiający. Przypadek? Nie sądzę :(
Xmen2020-11-19 22:42:48
0 0
wyceniają pierwsze na 45 milionów i nagle zmieniają na 65 milionów to bardzo ciekawe .
Ciekawy2020-11-19 22:44:30
0 0
Za co właściwie ten cały Kontrat bierze pieniądze ?
dlaczego nie informował radnych 2020-11-19 22:45:54
0 0
Jednak radny nie skupił się tylko na kosztach. Wyraził pretensje, że burmistrz od marca ur. nie poinformował radnych, że zamierza aplikować o środki na most, a przecież temat „Sosenek” przewijał się kilkakrotnie. >>>>>>>>>>>>> – Ani słowa pan nie powiedział – stwierdził radny, pytając dlaczego burmistrz tak pośpieszył się ze sprzedażą tej nieruchomości i to na podstawie uchwały z 2013 roku. >>>>>>>>>>>>>>>>>> – Gdyby nabywca „Sosenek” miał wiedzę, że będzie most, to można by wtedy mówić o otarciu się o działanie na szkodę miasta. Zakładam pana dobrą wolę, ale to była zła decyzja, by w tamtym czasie sprzedać „Sosenki” – mówił radny.
Hiena2020-11-19 22:46:52
0 0
"Wydatkowano wówczas z miasta 218 tys. zł na „Sosenki, a zarobiono 8 tys. zł." - to cyfry z sufitu - ośrodek sosenki w tamtym roku (2018) kosztował 140 tys. zł, zarobiono 7400 zł - mówi sam dyrektor MOSIR - źródło - youtube - Sanok - wolne wnioski i zapytania radnych cz.2
Czerkies2020-11-19 22:47:54
0 0
Ten most to AFERA większa niż parking i bazar razem wzięte !
Cóż za zbieg okoliczności 2020-11-19 22:49:41
0 0
Pierwsze miasto sprzedaje Sosenki a później pojawia się informacja, że obok będzie budowany most i infrastruktura za 65 milionów z kasy podatników . Cóż za zbieg okoliczności ? niebywałe jakie szczęście przynajmniej dla niektórych . Istny los na loterii
Radny Babiak .2020-11-19 22:51:27
0 0
A co pan radny Babik przez tyle lat bycia radnym zrobił pozytywnego na rzecz tych Sosenek ?.
Oburzony2020-11-19 22:53:27
0 0
Dlaczego nikt się nie pyta NAS Sanoczan o zdanie ? Dlaczego jacyś "Husyci" dewastują nam teren REKREACYJNY ? ?
Sanoczanin2020-11-19 23:08:38
0 0
Pomysł z mostem w tamtym miejscu jest głupi i tyle. Zróbcie porządny na Białą Górę.
Cybernetyki 2020-11-19 23:12:37
0 0
Ja tez uwazam ze powinny zajac sie tym odpowiednie służby. Jak rowniez nalezy przeswietlic zatrudnienia wynagrodzenia i koszty wydatkowane przez miasto i jednostki podlegle - oswiata mosir wierchy oj .. czekamy.
Do Oburzony2020-11-19 23:14:22
0 0
Zapytaj cala ekipę namiotów. My pamietamy a co jest teraz? Porażka
pół na pół2020-11-19 23:17:41
0 0
Most jest potrzebny i miejsce jest dobre ale cała sprawa śmierdzi.
Tomasz2020-11-19 23:42:04
0 0
Rządam referendum w sprawie mostu..
ioi2020-11-20 00:02:23
0 0
Drugi Arłamów Hahaha!!!Czepili się terenów zielonych na prawobrzeżnej stronie Sanu. Czy w Sanoku już nie ma innych terenów pod inwestycje?Do lasu jeszcze wleziecie z tymi swoimi inwestycjami.Schody już żeście wybudowali na "Orle Skałki".I proszę tu nie pisać ,że dzięki temu mostowi zwiększy się ilość turystów w Skansenie.Bo ta sama ilość turystów co ma przyjechać,to bez tego mostu przyjedzie.Zamiast terenów zielonych,zafundujecie nam w tym miejscu parkingi i wały przeciwpowodziowe.Po co budowaliście tę ścieżkę pieszo-rowerową? Po to,żebyśmy wdychali tam spaliny,zamiast świeżego powietrza?I jeszcze na dokładkę dobrzy wujkowie z miasta,zobowiązali się,nie konsultując z nikim wziąć sobie stary most od powiatu. A co tam,podatnik zapłaci za remont.
Brawo!!!2020-11-20 00:10:23
0 0
"Piotr Kot rzucił sentencją, że woli burmistrza, który działa, niż który gada" Brawo w końcu przyznał się że był za Ś.p Tadeuszem Pióro. To był właśnie taki burmistrz, mało gadał a dużo robił. Brawo Panie Piotrze. Obecny zawsze płynie pod prąd i z jego działań wynika tylko jedno, plany plany i po planach. Zleci 5 lat i wszyscy zapomną. W tym wszystkim jest jeden plus, nowa ekipa nie będzie narzekać na poprzedników bo oni nic nie zrobią a na nic nie można narzekać.
West Point2020-11-20 07:16:04
0 0
Co za nieudaczniki rzadza moim miastem! Most na Biala Gore leci i czas najwyzszy TYM sie zajac!
uprawnienie jedno daje Prawo - Wszyscy pogodzeni i siebie warci !!!2020-11-20 07:24:24
0 0
nie ma innego elementu , jak je ,,,, jak w Chinach kotka ......Most a jaki jeszcze ( problem).
Wojtostwo2020-11-20 07:39:34
0 0
Radny miklicz niech przestanie marudzic i za prace radnego sie weżmie. Panie Radny Sławomirze - co pan zrobił dla wójtostwa?? Bo t wójtostwo pana wybrało???? Hmmmmm? NIC ???!!!!!
Sesja odpowiedziała na wszystkie pytania2020-11-20 07:44:57
0 0
Trzeba było oglądać wczorajszą sesje Rady miasta a nie wycinki na Esanok. Mieli byście wszystkie odpowiedzi na wasze durne pytania. Że nie można wybudowac za te 65 mln nic innego - że most nie bedzie kosztował 65 a 40mln a pozostałe pieniadze pojdą na remonty okolicznych mostu dróg - ze informacja o dofinansowaniu mostu pojawiła sie koncem sierpnia gdzie sosenki były już dawno sprzedane i to że Radny Miklicz i Babiak beda utrudniac prace Burmistrzowi do konca kadencji i o jeden dzień dłużej
No przecież pisałem2020-11-20 08:52:59
0 0
Pisowska metoda robienia misiów z samorządów na krajową skalę . Patronem jest bank ujka naszego który ma kasę po kosztach zapisu bankowego. Co ? Polska taka bogata ? nie ,w długi nas wpuszczają a następnie zlicytują za czapkę 500+.PiS nam dobrze robi. Szalom i nasze Aleje Jerozolimskie.
Poziom artykułu bardzo niski 2020-11-20 08:59:04
0 0
Jeśli Wam przeszkadza budowa mostu to oddajcie kasę. Ludzie takiej inwestycji już nigdy nie dostaniecie. Dziękujcie Bogu za dofinansowanie
No przecież pisałem2020-11-20 09:00:20
0 0
Pinokio nie chce pieniędzy unijnych ponieważ jego mocodawca mu daje, składa się ? myślącemu tak.
No przecież pisałem2020-11-20 09:06:43
0 0
Tak wygląda przeciąganie międzymorza na swoją stronę, pieniędzmi na razie .
@Poziom artykułu bardzo nis2020-11-20 09:11:11
0 0
.... zachutyn... to jest niski poziom Bogu to dziekuje za zdrowie.
acz2020-11-20 09:13:13
0 0
A mnie ciekawią daty tych porozumień zawartych ze starostwem powiatowym o przekazaniu mostu. Bo te daty dużo wyjaśniają.
DOM^i^NIK2020-11-20 09:21:03
0 0
Psy szczekają , karawana jedzie dalej. Po owocach ich poznacie. Nie słowa , lecz czyny. Panie Burmistrzu - proszę robić swoje. Ktoś w komentarzach dobrze napisał ,że św.p.Tadeusz Pióro więcej robił niż gadał- i tak trzeba. A na Panu Sławomirze zawiedli się nie tylko mieszkańcy Wójtostwa... O Panu Babiaku wspominać nie trzeba. Zamiast grać w jednej drużynie Drodzy Radni to się między sobą napierdzielacie (proszę wybaczyć kolokwializm), żeby nie napisać dobitniej ale wtedy byłoby to przekleństwo określające Wasze działania. Bez prywatnych pieniędzy inwestorów "drugiej ameryki" się nie zbuduje. Miasto ma dbać m.in. o infrastrukturę po to by przedsiębiorcy mogli wypracowywać zyski od których zapłacą podatki-tak to winno działać. Tak to funkcjonuje w krajach lepiej rozwiniętych gospodarczo. SSE będą tu dobrym przykładem- proszę poczytać jakie mają zadane działania długofalowe. Bo gawiedź widzi tylko( w przypadku specjalnych stref ekonomicznych) to, że przez pewien okres przedsiębiorcy nie płaca podatków... Podobnie jest z "Sosenkami"- też tylko niektórzy widzą same minusy. Polecam im wziąć się za pracę i działanie oraz zrobić coś dobrego dla miasta. I wtedy dyskutować i spierać się mając dowody "swoich" sukcesów. To byłoby merytoryczne. A teraz... Psy szczekają , karawana jedzie dalej...
Komuś bardzo zależy, aby ta inwestycja się nie udała, oj nie ładnie, nie ładnie 2020-11-20 09:32:40
0 0
Zamiast gratulować to widać zawziętość u niektórych. Dobra inwestycja i tak trzymać
A co tak teraz wszyscy zatroskani mostem na Białą Górę 2020-11-20 09:35:15
0 0
Jak miasto chce to chyba dobrze, w końcu coś zrobią a nie przez tyle lat nabija i nabija
fox2020-11-20 09:35:54
0 0
Radni radośni czy kłody w poprzek drogi ??????????
sesja2020-11-20 09:44:02
0 0
sesja niczego nie wyjaśnia, wprost przeciwnie więcej pytań niż odpowiedzi. Drugi Arłamów? naprawdę fantastów ci tu tylu...proszę pana niech pan buduje to w Rzeszowie a nam zostawi tereny zielone..liczymy że radni Miklicz i Babiak znajdą odpowiedzi, bo atmosfera aż gęsta się robi.
uuuuuuuuaaaaaaaaaaa2020-11-20 09:45:02
0 0
Nie , nie ... , ten most , to przypadkiem , ...a, te sosenki to, tez przypadkiem.
..2020-11-20 09:48:07
0 0
Panie Miklicz i Panie Babiak gratuluję, śmieszne wydaje mi się twierdzenie Pana Burmistrza o niskiej ocenie Radnego Miklicza, wręcz przeciwnie rośnie i Burmistrz chyba tego się panicznie boi...
Burmistrz tak trzymaj, nie poddawać się do przodu 2020-11-20 09:54:18
0 0
Jak to mówią psy szczekają, karawana jedzie dalej. Zazdrość o inwestycje jest tak widoczna, że robi się śmiesznie
Ludzie o jakich wy konsultacjach społecznych mówicie 2020-11-20 09:56:31
0 0
Przecież w Polsce wszyscy jesteśmy najlepszymi fachowcami w każdej dziedzinie, co wy chcecie konsultować. Wypowiedzieli się fachowcy to teraz tylko działać a nie przeszkadzać. Brawo za Most jeszcze raz.
Dla mnie to ważna inwestycja dla Miasta i Powiatu 2020-11-20 09:59:48
0 0
Trzeba to kontynuować i nie zwracać uwagi na kłody rzucane pod nogi.
Tak trzymać Panie Burmistrzu2020-11-20 10:03:37
0 0
Psy szczekają....
Sanok2020-11-20 10:15:21
0 0
Paranoja za paranoja, most do lasu za 65 MILIONW ZLOTYCH!!!! I ze kupujacy nic nie wiedzial ze bedzie nowy most :)))) napewno wydal kase zeby jezdzic rowerem kolo Policji :)))) Pogonic jak najszybciej bo z torbami Nas pusci....:(
lijl2020-11-20 10:15:30
0 0
Jak coś powstaje w mieście i miasto przez to się rozwija proszę nie blokować takiej inwestycji. Most jest koniecznie potrzebny bo miasto powinno być połączone w kilku miejscach a nie takim kiepskim mostem wąskim i nie jest wizytówką Sanoka.
i2020-11-20 10:41:34
0 0
Ktoś tu dobrze kombinuje.Postawią nowy most,zaadaptują stary na BG i będą zbierać MYTO za przejazd.Hahaha!!!
SOSENKI I MOST2020-11-20 10:58:29
0 0
Zrozumcie WSZYSCY TU KOMENTUJĄCY!!! Nie jest problemem budowa mostu i sprzedaż sosenek!!! NIE JEST PROBLEMEM BUDOWA MOSTU I SPRZEDAŻ SOSENEK!!! Głównym pytaniem jest: czy sosenki można było sprzedać drożej (TROSKA i korzyść dla finansów publicznych - na to są konkretne paragrafy) z wiedzą o tym, że będzie tam budowany taki most!!!! Powinny powstać pytania kto co i kiedy wiedział? Kto, kogo zna? Czy osoby decydujace o konkretnych czynnościach były poinformowane o faktach mogących mieć wpływ na podejmowane decyzje!!! TO JEST NAJWAŻNIEJSZA KWESTIA: KTO, CO I KIEDY WIEDZIAŁ???? I czy to miało wpływ na finanse publiczne!!!????
@SOSENKI I MOST2020-11-20 11:03:20
0 0
napisane najkonkretniej jak było można
olo2020-11-20 11:17:01
0 0
Druga ważna sprawa,to jest podejmowanie decyzji zgodnie z przepisami..Nie może być tak,że burmistrz podejmuje sam decyzje,pomijając RM co jest według Pana radnego Miklicza, przekroczeniem uprawnień. Jeżeli tak ma być,to jaki jest sens istnienia RM,którą żeśmy wybierali.
______Gdyby______!!!!! 2020-11-20 11:27:34
0 0
Gdyby dotację na most otrzymał inny burmistrz, który np nie wszedł do drugiej tury, byłyby same OCHY i ACHY.... Gdyby Sosenki kupił ktoś inny, choćby ten, który również startował do przetargu, również byłyby same OCHY i ACHY!!! Jeden mógł kupić, jednak zrezygnował z postąpienia i nie licytował dalej, drugi wyborów nie wygrał. A że jesteście przeciwni KAŻDEJ, NAWET NAJLEPSZEJ DECYZJI, informacji, to niestety wygląda to jsk wygląda.... Jak w Sejmie. Byle PEZECIW, DLA ZASADY!
cytat2020-11-20 11:33:57
0 0
Dz.U.2020.0.1444 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny: Art. 231. Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. § 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 4. Przepisu § 2 nie stosuje się, jeżeli czyn wyczerpuje znamiona czynu zabronionego określonego w art. 228 łapownictwo pełniącego funkcję publiczną.
dlaczego \"durny człowieczku\"?2020-11-20 11:44:50
0 0
Znamy się, pewnie głupio by Ci było powiedzieć to samo w twarz. I pewnie to wcześniejsze też ty sam pisałeś, jak i kilkanaście innych komentarzy. weź już chłopaku wyluzuj.
Most a turystyka2020-11-20 11:46:34
0 0
Most do sosenek planowano już w latach 70.ub.wieku. Umożliwi on rozwój turystyki w Sanoku i wzbogacenie się wielu osób, a chyba o to chodzi. Każdy marzy o bogactwie. Droga do realizacji marzeń otwiera się. Czas na projekty.
do sosenki i most2020-11-20 11:56:06
0 0
kto to wyjaśni? do tej pory padały inne zasadne pytania i nie było odpowiedzi, a jeśli byly to mało wyjaśniające, może wreszcie wspólna grupa radnych zabierze się za to i proszę nie pytajcie radnych pis ani łaczy, bo widzicie jakie są ich odpowiedzi..długa droga od zalanych basenów,etatów aż po most.
o2020-11-20 12:00:54
0 0
Drugi ARŁAMÓW HAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHA w bida sanoku kapitalni jesteście, tu ludzie są sfrustrowani i wsiekli bez pracy i perspektyw, szpitala i itd. a wy budujecie mosty za 65 baniek żeby lepiej jeździło się do sosenek. Zrozumcie że to biedna mieścina gdzie najwyżej paru turystów w lecie przejazdem staje i miastu nic takie fantastyczne projekty nie pomogą. To "miasto" umiera na raty kto mógł to wyjechał i dobrze zrobił.
monk2020-11-20 12:16:45
0 0
Być może ten most będzie prowadził w przyszłości do Narodowego Centrum Sportu, którego budowa jest planowana, a jedną z bardziej możliwych lokalizacji tej inwestycji jest miasto Sanok.
Do ______Gdyby______!!!!!2020-11-20 12:26:10
0 0
Wiesz co masz jakas chorobe albo bol .. problemy natury psychicznej? I to duze. Zajmij sie swoim stolkiem i swoja kadencja. Czas najwyzszy. 3 rok sie zaczyna a ty jak dzieciatko w piskownicy.
@Tak trzymać Panie Burmistrzu2020-11-20 12:29:02
0 0
Zachutyn...
Eee gołopupcy2020-11-20 12:44:40
0 0
Mostu wam się zachciewa ? to se wybudujcie .Dotacja za darmo jest ? ile ten most dochodu przyniesie i komu ? Podatkami was zajadą za ten i inne kwiatki lokalni byznesmeny za zyski nasze a podatki wasze.
Chłopcy z ferajny2020-11-20 13:00:22
0 0
Oglądając wczorajsze obrady Rady, włos się jeżył i to nie tylko na głowie. Pyskówki ze strony Burmistrza jak w szkole podstawowej. Burmistrz sugeruje parkowanie na prywatnym parkingu Kauflandu, aby dalej przejść przez nowy most do Skansenu, ponieważ przy Skansenie nie będzie za 'dużo miejsc parkingowych'... 40 hektarów w okolicy Sosenek według nowego planu zagospodarowania przestrzennego zmieni tereny, jak się domyślam z rolniczych/rekreacyjnych, na usługowe aby zapewnić żarcie dla tych 'setek tysięcy turystów przyjeżdzających do Skansenu' - 40 hektarów wydaje się przesadą - prawdopodobnie chodzi nie tylko o usługi. Poza tym nowy właściciel Sosenek, który zobowiązany jest do utrzymania ich rekreacyjnego charakteru, być może mógłby tam takie usługi sam oferować? Powtarzało się 'nie można było naprawić starego mostu', 'tylko w tym miejscu może powstać nowy most, bo tak zadecydowali specjaliści' - wiadomo PR jest ważny, ale nie każdy takie dyrdymały kupi. Nie potrzeba następnego mostu dla takiego małego i już bardzo finansowo zadłużonego miasta! Nie potrzeba brać tylko dlatego, że dają. Argument, że ten most będzie 'zapasowy' kiedy olchowiecki będzie wyłączony z ruchu jest manipulacją ponieważ już niedługo będzie kolejny most przez San na trasie drugiej części obwodnicy Sanoka. Wizja jaką przedstawia Burmistrz jest wizją rozwoju miasta sprzed paru dekad. Świat się zmienia i ludzie nie potrzebują już betonu, hałasu, większego ruchu samochodów, powiększania miasta tylko ŚWIĘTEGO SPOKOJU!
@Chłopcy z ferajny2020-11-20 13:31:26
0 0
Wam z tej nienawiści do obecnego burmistrza Sanoka T. Matuszewskiego cos się w głowy porobiło. Lepiej może zamiast mostu jeszcze jeden dworzec na Posadzie wybudować ?. Już poprzednik nabudował budowli wyborczych .Ale wybory przewalił i mu nawet nie pomogły zdjęcia z J. Kaczyńskim i angażowanie sie tego portalu w jego kampanie wyborczą. Ośmieszacie siebie i przy tym ośmieszacie NASZE miasto to jest efekt waszego tutaj pisania . Ale już się zaczyna to niwelować bo już są i publiczne tutaj przeprosiny za opluwanie burmistrza Sanoka . Oby tak dalej .
ja2020-11-20 14:25:43
0 0
A po co nam most!!! Fanaberie i tyle. O rany ale się myliłem popierając PO. Jak to dobrze, że radny M. otwiera nam oczy.
iks2020-11-20 14:42:17
0 0
"Chłopcy z ferajny" ma słuszną rację.W Sanoku jakby poszukał,to znajdzie się wiele terenów na inwestycje po lewej stronie Sanu.Ten kawałek zielonego terenu po prawej stronie powinien zostać terenem rekreacyjnym,a nie trasą przelotową Sanok-Skansen-Biała Góra-Międzybródż i z powrotem.Co się tyczy punktów gastronomicznych w obrębie Skansenu.Już takie tam są i szału nie ma.Wiem,bo latem bywałem na Białej Górze codziennie.Zniszczyć coś jest łatwo,trudno to póżniej odtworzyć.Ciekawi mnie też jak miałby wyglądać remont ulicy Rybickiego?Czy aby nie będzie to kosztem działek robotniczych lub terenów zielonych przy ścieżce pieszo-rowerowej?Co się tyczy mostu na Olchowcach,to był niedawno remontowany i na pewno wytrzyma jeszcze z 25 lat,a więc jest słabiutkim argumentem za budową nowego mostu.Kto wie co będzie za 25 lat?A ty?" @Chłopcy z ferajny" nie strasz nie strasz,bo......Nikt tu nikogo nie obraża,tylko niektórzy mają zdanie odrębne i wątpliwości.
Panie Babiak pamięta pan burmistrza Z. Daszyka i co zrobiliście dla sosenek ?.2020-11-20 15:02:46
0 0
Tak tak burmistrz Z .Daszyk był z tego samego stowarzyszenia co pan . Mieliście wówczas wspaniałą szansę uzdrowienia sosenek i tych terenów . Teraz pan płace - dziwne . Co pan zrobił w tym temacie ???. A może pan już zapomniał jak to było ?. Pisze pan że (Ten najbardziej urokliwy zakątek miał pecha, zarówno do władz miasta , jak i do dzierżawców – ocenił losy ośrodka Roman Babiak, ujawniając, że Tomasz Matuszewski jeszcze jako dyrektor MOSiR brał dodatek za zarządzanie „Sosenkami”, gdy przeszły one znowu pod zarząd miasta. – Co pan zrobił? – zapytał radny – „Sosenki” zostały doprowadzone do ruiny i sprzedane. Według Romana Babiaka wstępna analiza operatów szacunkowych, które na jego interpelację mu udostępniono, już budzą poważne wątpliwości. – Temat „Sosenek” jeszcze wróci i to w kontekście budowy mostu –stwierdził radny, którego zdaniem wartość nieruchomości wzrosłaby w znacznym stopniu ze względu na przeprawę.) To co miał pan pecha ?.
Do @Chłopcy z ferajny2020-11-20 15:10:03
0 0
Co chcesz od dworca? Jak nie potrafi się tego zagospodarowac pozostaje tylko pisanie i biadolenie. Coraz czesciej piszesz o przeprosinach szczycisz sie tym? No i co z tego? Kto za to płaci?
Ciekawy2020-11-20 15:49:09
0 0
A może ktoś nakreślić, co z naszym nowym więzieniem się dzieje? Bo coś ucichło.
W###ny turysta2020-11-20 16:51:41
0 0
Popatrzcie tylko - remont ul. Poprzecznej i Krasińskiego. Robią chyba tylko po to aby za chwilę nową nawierzchnią mógł jechać ciężki sprzęt - budowa bloku na ul. Kwiatowej. Panowie trochę nie ta kolejność!!!! Ktoś myśli jeszcze? Tylko trzeba umieć rysunek techniczny czytać a nie na drodze lampę stawiać - patrz inna ulica w Sanoku (Stawiają) I na koniec - tereny zielone - ścieżka po której nawet piesi nie wiedzą jak się poruszać - dlaczego więc po tej ścieżce jeżdżą samochody SPGK? Ciężko parę kroków zrobić od kosza do kosza? Skoro spgk tamtędy jeździ - dlaczego nie autokary - np. z Przemyśla? Skręci taki koło policji, przejedzie przez Sosenki i już jest koło skansenu - wystarczy głupi znak drogowy nie zauważyć - nie trzeba nowego mostu, nikt się nie nabija na moście na Białą Górę. Tylko trochę pomyśleć. Dlaczego policja nie wlepia mandatów tym którzy parkują wzdłuż całej nieraz ul. Rybickiego? Po obu stronach. Nie każdy to turysta, gonić obcych, swoich chronić - tak było na odprawie?
Most2020-11-20 17:14:47
0 0
Nierób nic, źle. Zrób cokolwiek, jeszcze gorzej" Chryste cierpliwości".
Do Ciekawy2020-11-20 17:24:54
0 0
Zapytaj nadwornego obrońcę!
Jasiek 2020-11-20 17:52:27
0 0
Panie Sławku byle zaistnieć! Więc krzyczeć! A most i tak powstanie. Tak trzymać panie Burmistrzu!
Mieszkanka 2020-11-20 17:54:44
0 0
Nareszcie jest duża szansa na most w naszym mieście z prawdziwego zdarzenia. Most tak długo wyczekiwany. Brawa dla miasta! Brawa dla burmistrza!
Darek 2020-11-20 18:02:50
0 0
Dla zainteresowanych - zanim ktoś mówi i rozpowszechnia informacje jaki to most w Sanoku jest drogi to oświadczam proszę dowiedzieć się jakie koszty poniosło miasto Krosno za wybudowanie podobnego mostu! Most w Sanoku to koszt max 15 mln wkładu własnego. Resztę pokryje ministarialne środki. Most plus cała infrastruktura! Wszyscy krytykanci poddajecie się opinii niewiedzy. Świetna inwestycja i potrzebna. Jestem na tak panie Burmistrzu
Mam pytanie 2020-11-20 18:47:35
0 0
Czasy mamy jakie mamy. Raczej ciężkie. A jednak inwestycja szokująca! Pozytywnie szokująca! Budowa mostu wraz z budową całej infrastruktury drogowej godna podziwu i szacunku za pieniadze pozyskane z programu rządowego. Boli oj boli to ludzi którzy swoje działania na rzecz rozwoju miasta zamykają jedynie albo na straszeniu mieszkańców o fatalnym stanie finansów miasta albo o negowaniu budowy nowego mostu. Niech się Pan określi panie radny slawomirze ze swoim stanowiskiem. Teraz pan nie neguje budowy mostu. Mówi że jest potrzebny. Ale ale o dziwo nie w tym miejscu! wcześniej pan mówił że pieniędzy brak. Byle coś powiedzieć. Widząc że na tyle jest Pana tylko stać. Gratulacje dla włodarzy miasta!
Aż 65 milionów na dojazd w pola, do sosenek oraz skansenu 2020-11-20 19:22:54
0 0
czy Sanok naprawdę nie ma potrzebniejszych inwestycji?" Dlaczego inwestorzy nie dowiedzieli się przed zakupem Sosenek że obok powstanie most i infrastruktura za 65 milionów złotych ? Czy 65 milionów w to miejsce to nie za dużo ?
kto podjął taka decyzje w rządzie i jakie jest tego uzasadnienie ?2020-11-20 19:26:36
0 0
w dobie Kryzysu Gospodarczego i KoronaWirusa taka rozrzutność? Czy to najpilniejsza inwestycja w Sanoku?
xyz2020-11-20 19:26:43
0 0
Nie kwestionuję konieczności budowy mostu ale mam do burmistrza pytanie? Most na Białą Górą jest zadaniem powiatu i to powiat powinien podjąć się jego realizacji, przy ewentualnym wsparciu finansowym miasta, ale burmistrz nie powinien brać całego zadania na koszt miasta ze względu na jego duże zadłużenie, bo na początek przyszłego roku wg projektu budżetu wyniesie 105 mln + do tego ok. 15 mln za most. Powiat może tylko ręce zacierać bo zrobił dobry interes, a takie zadłużenie miasta spowoduje, że mieszkańcy nie ujrzą ani jednej ulicy wyasfaltowanej.
NoBo2020-11-20 20:00:19
0 0
Faktycznie ten most to chybiona inwestycja ,chyba ktos nie przemyslal, za takie pieniadze most ,jakby tylko w jedna strone,zimowa pora turystow jak na lekarstwo , lepsza lokalizacja byla by za autosanem.
Rob2020-11-20 20:19:45
0 0
Burmistrz uważa, że ,, przedsiębiorca może stracił, chciał mieć spokój i ciszę,, jeżeli miasto tak jest zarządzane to degradacja miasta jest nieunikniona. Kadencja obecnego burmistrza to raczej same porażki, z jednym wyjątkiem tj. wygraniu wyborów i w tym dniu sukcesy się skończyły. Jeden z radnych woli burmistrza działającego. Niestety z tych działań niewiele wychodzi np. straty dla miasta - basen, sprzedaż sosenek itp. lub ośmieszenie np. palma. Można się bać następnych innowacyjnych pomysłów.
\"psycholog\"2020-11-20 20:21:19
0 0
Popatrzcie mili państwo jak pozbycie się władzy wpływa na mądrość obywatela.
Radny zarzucić chyba sieci, a tam pusto 2020-11-20 20:49:17
0 0
Dajcie spokój Panie i Panowie, cieszcie się z takiej inwestycji, ale widać zazdrość ludzi zżera
Pan radny chyba chciał się pokazać przy inwestycji a tu nie ma na liście 2020-11-20 20:54:42
0 0
Oj jak boli jak boli. Szanujcie to co macie i to co udało się pozyskać, nie jedno miasto by to chciało. Dwie, trzy osoby narzekające to nie cały Sanok. Gratulacje dla Burmistrza za ściągnięcie kasy.
Obywatele miasta2020-11-20 21:51:38
0 0
Czas najwyzszy przestac pisac w jednej i tej samej scenerii tonacji i takie tam brawo super. Mysza kazek paula wypowiedzcie sie nt bezpartyjnosci. To na poczatek..... Myslicie ze ludzie to takie tumany ze nie maja swojego rozumu wzroku? mysza nie dorastasz do piet Pani Redaktor i dobrze o tym wiesz.
Budo 2020-11-20 22:00:42
0 0
Proponuje ten most w dziurdziowie albo bezrezie buka z recepcjonostka zrobcie konferencje i powiedzcie jak to bylo ... bezpartyjnosc nie PiS ..
turysta2020-11-21 01:13:53
0 0
I po rekreacji, samochód się liczy, zaraz będzie cała Gajowa oasfaltowana. Już teraz nieraz tam było ciasno od pieszych.
Mają rację młodzi, 2020-11-21 09:21:45
0 0
że nie chcą wracać do tego dziadowskiego miasta pokręconych układów. Nie wierzyłem, że dożyję takiego poziomu lekceważenia mieszkańców przez władze. Most w pola, zamiast konkretów puste, bezczelne slogany. Szkoda życia i zdrowia. Czas pakować manatki i wyjechać z tej beznadziei bliżej dzieci. Sami spłacajcie długi.
Bardzo dobra i trafna decyzja z budową mostu 2020-11-21 09:24:17
0 0
Ludzie wy chyba nie wiecie jak to wpłynie na rozwój tego obszaru i Sanoka. Warszawa walczy o kolejne Mosty i nie dostała kasy a Sanok dostał, tak trzymać Panowie Burmistrzowie, nie poddawać się. Budować inwestować w Sanok, on tego potrzebuje.
sesja2020-11-21 09:35:50
0 0
mam nadzieje ze tematy tu poruszone, w tym porozumienie z powiatem w sprawie mostu zostanie wyjasnione, a poniewaz nie ma kto wyjasniac, to chyba zrobią to radni?
po sesji2020-11-21 09:44:37
0 0
Ludzie! mamy dwa mosty, po co trzeci? przecież w tym mieście nic się nie dzieje, przede wszystkim brak pracy,mieszkania po 5 tys, szpital w rozsypce. Dla kogo to miasto istnieje? dla władzy i urzędników. Wyjeżdzają młodzi i starsi, nie widząc tu perspektyw. Władza sobie, lud sobie. Peany tych parę osób może pisać / macie powody/ ale rzeczywistości ani wiedzy, ani faktów nie zmienicie. Władza się wyżywi powiedział kiedyś Urban, to prawda, każda władza, ta robi ze społeczeństwem co chce.
dziś i jutro2020-11-21 09:49:06
0 0
jeszcze chwila i będziemy poza Unia. Europa traci już do nas cierpliwość i 25 państw podpisze własne porozumienie i nie będzie żadnych pieniędzy, ale wtedy znów się powie... że to ktoś, coś, my tu myślimy, analizujemy, spotykamy itp jak patrzę, jak dobrze radzą sobie inne samorzady, ile inicjatyw,pomocy dla ludzi, jak pracują inne szpitale to chce się płakać.
skąd2020-11-21 09:54:43
0 0
skąd będą podatki jak ludzie wyjadą? co ich tu trzyma jeszcze? NIC pusto wszędzie głucho wszędzie.. już jeden prezes wizjoner był..a inni chcą Arłamów budować, śmiać czy gorzko płakać...
Tak2020-11-21 10:30:09
0 0
Kładka dla pieszych i rowerow jak najbardziej- stary most porządnie wyremontowac, lub postawic nowy ale w miejscu juz tego istniejącego!!
Panie Starosto, 2020-11-21 10:54:33
0 0
proszę przedstawić mieszkańcom miasta analize natężenia ruchu samochodowego na istniejącym moście na Białą Górę.
Mostowy2020-11-21 12:34:42
0 0
Zawsze istnieją domysły, że ktoś, coś i za coś. Powiem tak, może miasto straciło na sosenkach parę złotych, ale to jeśli porównamy zysk z budowy mostu. Bardzo dobre posunięcie naszych władz. Czekamy na piękny nowoczesny most bez filarów utrudniających przepływ kry.
do mostowy2020-11-21 14:16:36
0 0
yes, most wprost do Arłamowa, ha,ha nie wysilaj się..miasto nie ma innych wydatków? zadaj pytanie, jak się tutaj żyje każdej grupie społecznej??
rs2020-11-21 14:31:19
0 0
panie miklicz milcz pan wstydu sobie oszczędż idż pan na terapię
hm..2020-11-21 15:23:41
0 0
sztaby Pana Pióro i Pana Osiki powinny wyjaśnić jak to jest z tą bezpartyjnością??? a potem cała reszta zdarzeń.
do rs2020-11-21 15:26:46
0 0
oj boli, boli was radny Miklicz który jest zawsze przygotowany i merytorycznie zabiera głos? dopytuje? po to jest radnym na dodatek z doświadczeniem.
myślący2020-11-21 16:10:18
0 0
działania związane z przejęciem mostu od powiatu oraz budową nowego mostu w miejscu planowanym to czysta niegospodarność i głupota. Nie wspomnę już o sprzedaży sosenek. prokuratura winna zająć się tymi wszystkimi sprawami z urzędu. czekamy tez z niecierpliwością na wyniki dochodzenia w sprawie budowy oraz zalania basenów.
Trzymajmy się tematu2020-11-21 16:58:05
0 0
Bronić sympatyka opozycji to nie moja bajka. Radny Miklicz w tej sprawie ma rację. Jak słyszę te wycieczki do jego osoby, to jakbym słyszał moja żonę .cyt ...a pamiętasz jak dziesięć lat temu, pamiętasz?. W kasie miasta weksle i długi potężne do zapłaty, a nasz bohater niedawno wybrany wpieprza się powiatowi w zadania i obiecuje powiększyć dług miasta o 15 mln zł za most kierowany w pola i na dodatek teren zalewowy. Jakby ze swoich dawał to proszę bardzo, ale od publicznych pieniążków won. Szpital dogorywa, chodników nie ma, lamp brakuje, instalacja burzowa na Staszica, Mickiewicza nie daje rady. Z mostem taka okazja, że za wkład własny dołożymy powiatowi i będzie nowy most w miejsce starego i na kładkę zostanie. Gdzie jest panie Starosto analiza natężenia ruchu samochodowego na moście na Białą Gore bo jakoś nie słyszałem i takowej
@ do rs2020-11-22 10:41:36
0 0
Miklicz dobrze przygotowany ????. Wypowiedzi pana Miklicza to w wiekszości : panie przewodniczacy wyskoa rado eeeeeeeeeeeeeeeeeeee panie burmistrzu eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee itp.
do rs2020-11-22 10:54:15
0 0
jesteście razem z mikliczem na jednym poziomie więc razem na planetę małp na leczenie u dr ziry [wątpliwy efekt pozytywny]
liroy2020-11-23 00:41:49
0 0
teren rekreacyjny i nie chce ulicy obok mojej działki,pomysły zachowaj dla siebie w berezce i dalej bez konsultacji z mieszkancami tylko ..........
liroy2020-11-23 00:57:40
0 0
Miklicz super jestes,na burmistrrza,jestem za tobą
liroy2020-11-23 01:25:25
0 0
trzeba było nadmienic p.burmistrzu ze moze poczekamy na sprzedaz ,grubą nicią szyte
do liroy2020-11-23 09:55:12
0 0
czasem się komuś przypadkiem wypsnie słówko prawdy..
20232020-11-23 10:11:42
0 0
I ponvo ten krzyk jak tego mostu i tak nie będzie. Zwykłe obiecanki, dzielenie skóry na niedźwiedziu. Działanie w 100% w stylu Matuszewskiego. Jeszcze nic nie wybudowano a już ogłasza sukces. Serio ? Trzeba cierpliwie zaczekać do najbliższych wyborów i pogonić to całe towarzystwo aż do Berezki. Stołków w urzędzie przybywa, dług miasta rośnie a inwestycji żadnych bo palma nad Sanem to synonim szczytu inwestycyjnego obecnej kadencji.