REKLAMA
REKLAMA

Ruszyły przygotowania do finału WOŚP w Sanoku. Rejestracja wolontariuszy 

W tym roku w wyjątkowej formule i okolicznościach, ale z jeszcze większym zapałem i chęcią niesienia pomocy – ruszyły przygotowania do 29. Finału WOŚP w Sanoku. Sztab ruszył też z rekrutacją wolontariuszy.

Hasło tegorocznego finału WOŚP to “Finał z głową”. W tym roku Fundacja Jurka Owsiaka i wolontariusze na całym świecie będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

– Po 13 latach od ostatniego “Finału z głową” postanowiliśmy powrócić do systemowego wsparcia laryngologii i otolaryngologii. W 2008 roku, w czasie 16. Finału WOŚP, Fundacja zbierała środki na zakup sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi, zakończył się on wynikiem 14 milionów USD, dzięki którym do szpitali trafiły m.in. nasofiberoskopy, zestawy do endoskopowych operacji nosa i zatok oraz inhalatory ultradźwiękowe. Po 13 latach urządzenia, które wtedy kupiliśmy, po prostu się zużyły. W ostatnich latach dostajemy bardzo dużo próśb o nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta. Dodatkowo widzimy jak bardzo w dzisiejszym świecie, w którym wszyscy zmagamy się ze smogiem, ale także pandemią koronawirusa, potrzebna jest sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych – wyjaśnia Lidia Owsiak, dyrektor ds. Medycznych Fundacji WOŚP.

Grafika: WOŚP

Zostań wolontariuszem WOŚP

W Bieszczadzkim Sztabie WOŚP ruszył nabór wolontariuszy. Na chętnych czeka 60 miejsc. Zarejestrować można się na dwa sposoby: tradycyjnie wypełniając formularz (w załączniku), który wraz ze zdjęciem twarzy wolontariusza należy wysłać na adres bieszczadzkisztabwosp@gmail.com lub poprzez stronę internetową https://iwolontariusz.wosp.org.pl/. Tam też dostępne są wszystkie informacje na temat WOŚP-owego wolontariatu oraz regulamin, z którym każdy wolontariusz musi się zapoznać.

– Ze względu na pandemię koronawirusa zdecydowaliśmy się ograniczyć liczbę wolontariuszy. Dokładamy wszelkich starań, aby kwesta była przede wszystkim bezpieczna. Każdy wolontariusz otrzyma od nas maseczkę i płyn dezynfekcyjny. Cały czas obserwujemy rozwój sytuacji, jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami WOŚP w Warszawie, o wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco na naszym fanpage’u WOŚP w Sanoku na Facebook’u – mówi Grzegorz Dudziński z Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP.

Rejestracja wolontariuszy potrwa do 5 grudnia. 

Allegro WOŚP – dołóż swoją cegiełkę do zbiórki

Na początku grudnia wystartują aukcje Allegro WOŚP. Swoje prace tradycyjnie przekażą lokalni artyści i rękodzielnicy. Będzie też można wylicytować m.in. gadżety sportowe, związane z WOŚP oraz grafikę Zdzisława Beksińskiego podarowaną przez Muzeum Historyczne w Sanoku.

– Gorąco zachęcamy wszystkich, którzy mają ochotę wesprzeć WOŚP i podarować nam coś na aukcję – przedmiot lub usługę, do kontaktu z naszym Sztabem pod adresem bieszczadzkisztabwosp@gmail.com . W ubiegłym roku dzięki wsparciu darczyńców wystawiliśmy ponad sto aukcji, a końcowa kwota, jaką dzięki Allegro WOŚP udało nam się zebrać przekroczyła 30 tysięcy złotych! – mówi Wacław Borowy z Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP. 

Finał w Internecie

Z powodu pandemii koronawirusa i obowiązujących obostrzeń w tym roku finał będzie wyglądał inaczej. Nie będzie koncertów plenerowych w dniu finału WOŚP ani tradycyjnego “światełka do nieba”. Organizatorzy przygotowują wydarzenie online.

Cały czas pracujemy nad formułą. Pojawił się pomysł przeniesienia imprezy do Internetu, a w przygotowania
zaangażowała się młodzież i lokalni artyści. Będzie więc okazja, aby posłuchać muzyki i w ten sposób spotkać się wirtualnie i być w dzień finału razem – mówi Martyna Sokołowska z Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP. W tym roku Orkiestra Jurka Owsiaka zagra już po raz 29. W ciągu 28. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,2 mld PLN.

Info: Bieszczadzki Sztab WOŚP

23-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)