REKLAMA
REKLAMA

SANOK: 50 osób pod bankiem. Kolejka od 1 w nocy (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dziś ważny dzień dla klientów Podkarpackiego Banku Spółdzielczego, który od piątku przechodzi przymusową restrukturyzację. Zgodnie z zapowiedziami Przedstawiciela Bankowego Funduszu Gwarancyjnego otwarte zostaną placówki PBS. Sanoczanie i mieszkańcy regionu odzyskają dostęp do swoich pieniędzy. Kolejka pod główną siedzibą banku o godzinie 6:30 liczyła około 50 osób. Pierwsi klienci pojawili się pod bankiem około 1 w nocy.

O godzinie 6:30 przy głównej siedzibie banku było około 50 osób. Kolejka rosła. Z kolei przy przy ul. Traugutta, 15 minut wcześniej na otwarcie banku oczekiwało 6 klientów.

W obu miejscach zaklejone są niektóre elementy graficzne z nazwą banku. Na witrynach umieszczono również informację o nowym podmiocie, który będzie obsługiwał rachunki klientów PBSu – Banku Nowego BGF.

Artykuł w trakcie edycji.

Siedziba główna banku – ul. Mickiewicza, 6:30

Filia PBS przy ul. Traugutta, 6:15

Przypomnijmy, że przymusowa restrukturyzacja Banku odbywa się z użyciem banku pomostowego – Banku Nowego BFG S.A., instytucji o kapitale 100 mln zł. W weekend została do niej przeniesiona wydzielona część PBS, obejmująca m.in. wszystkie depozyty klientów detalicznych, mikrofirm i MŚP, co zapewnia ich bezpieczeństwo.

Zgodnie z zapewnieniami, klienci detaliczni (indywidualni), w tym osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, a także mikrofirmy, oraz MŚP, zachowają swoje środki w całości.

Od dzisiaj klienci banku będą obsługiwani tak jak do tej pory. Klienci będą mieli dostęp do swoich oszczędności przez wszystkie kanały: bankowość internetową i aplikację mobilną, a oddziały banku będą czynne w normalnych godzinach pracy. Klienci będą mogli korzystać z kart i bankomatów banku. Będą również obowiązywać te same dane do logowania. W nowej instytucji Bankowy Fundusz Gwarancyjny gwarantuje oszczędności klientów banku na niezmienionych zasadach, tj. do równowartości 100 tys. euro, w złotych.

21-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)