REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Pieniądze z łącznika przeznaczone na szpital (AUDIO)

SANOK / PODKARPACIE. Radni Miasta Sanoka przekazali 200 tysięcy złotych Powiatowi Sanockiemu, z przeznaczeniem na wsparcie dla sanockiego szpitala. Z jednej strony jest to związane z trudną sytuacja finansową szpitala, z drugiej z inwestycjami, które szpital musi przeprowadzić na oddziale obserwacyjno-zakaźnym.

Grafika poglądowa

Pierwotny projekt uchwały mówił o pomocy bezpośrednio szpitalowi, co z prawnego punktu widzenia zakwestionował radny Sławomir Miklicz. Twierdząc jednocześnie, że jest za pomocą. – Całym sercem jestem za tym wnioskiem – mówił radny.  Musi się to jednak odbyć przyjęciem stosownej uchwały, przekazującej środki Powiatowi Sanockiemu, z przeznaczeniem dla sanockiego szpitala.

Środki w wysokości 200 tysięcy złotych mają zostać przeznaczone na wykonanie wentylacji działającej na zasadzie podciśnienia w izolatkach oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Z racji tego, że przekazane środki  nie mogą powiększać deficytu, zdecydowano się na zmniejszenie dotacji, planowanej do przekazania województwu (budowa łącznika od obwodnicy do Ronda Beksińskiego).

Radni uchwałę przyjęli jednogłośnie.

Zapraszamy do wysłuchania dyskusji w tej sprawie.

 

30-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)