REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Policyjny pościg za pijanym 21-latkiem (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj późnym wieczorem na terenie Sanoka, Sanoczka i Markowiec policjanci prowadzili pościg za piratem drogowym, który nie zatrzymał się do kontroli. Ostatecznie, 21-letniego mieszkańca powiatu sanockiego złapano na moście w Markowcach, wyciągnięto go siłą z samochodu i zatrzymano do dalszych czynności. Okazało się, że kierowca miał w organizmie 1,2 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 23:00. W Sanoku na ul Okulickiego, funkcjonariusze poruszający się nieoznakowanym radiowozem zmierzyli prędkość jadącemu przed nimi seatowi. Okazało się, że w terenie gdzie można jechać z maksymalną prędkością do 60km/h, pojazd jechał 113 km/h.

Policjanci włączyli sygnały uprzywilejowane, spróbowali wyprzedzić seata i nakazać zatrzymanie się. Kierowca jednak nie zastosował się do sygnałów i poleceń, zawrócił i zaczął uciekać. Policjanci podążyli za nim. Kilkukrotnie próbowali wyprzedzać pojazd i doprowadzić do jego zatrzymania. Udało się to ostatecznie na moście w Markowcach. Kierowca nie chciał wysiąść z samochodu, dlatego wyciągnięto go siłą. Został zatrzymany i osadzony w sanockiej komendzie. To 21-letni mieszkaniec powiatu sanockiego.

Między innymi na tym odcinku drogi policjanci z Sanoka prowadzili wczoraj pościg

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Mężczyzna został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Dzisiaj zostaną przeprowadzone czynności związane z wczorajszym zdarzeniem – mówi asp. Izabela Rowińska-Ciępiel, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

W pojeździe znajdowało się dwóch pasażerów, również mieszkańców powiatu sanockiego. To 18 i 20-latek.

Grafika poglądowa

04-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)