REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Policyjny pościg za pijanym 21-latkiem (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj późnym wieczorem na terenie Sanoka, Sanoczka i Markowiec policjanci prowadzili pościg za piratem drogowym, który nie zatrzymał się do kontroli. Ostatecznie, 21-letniego mieszkańca powiatu sanockiego złapano na moście w Markowcach, wyciągnięto go siłą z samochodu i zatrzymano do dalszych czynności. Okazało się, że kierowca miał w organizmie 1,2 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 23:00. W Sanoku na ul Okulickiego, funkcjonariusze poruszający się nieoznakowanym radiowozem zmierzyli prędkość jadącemu przed nimi seatowi. Okazało się, że w terenie gdzie można jechać z maksymalną prędkością do 60km/h, pojazd jechał 113 km/h.

Policjanci włączyli sygnały uprzywilejowane, spróbowali wyprzedzić seata i nakazać zatrzymanie się. Kierowca jednak nie zastosował się do sygnałów i poleceń, zawrócił i zaczął uciekać. Policjanci podążyli za nim. Kilkukrotnie próbowali wyprzedzać pojazd i doprowadzić do jego zatrzymania. Udało się to ostatecznie na moście w Markowcach. Kierowca nie chciał wysiąść z samochodu, dlatego wyciągnięto go siłą. Został zatrzymany i osadzony w sanockiej komendzie. To 21-letni mieszkaniec powiatu sanockiego.

Między innymi na tym odcinku drogi policjanci z Sanoka prowadzili wczoraj pościg

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Mężczyzna został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Dzisiaj zostaną przeprowadzone czynności związane z wczorajszym zdarzeniem – mówi asp. Izabela Rowińska-Ciępiel, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

W pojeździe znajdowało się dwóch pasażerów, również mieszkańców powiatu sanockiego. To 18 i 20-latek.

Grafika poglądowa

04-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)