REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Tłumy klientów w banku. Podziękowania dla pracowników

SANOK / PODKARPACIE. Trudno zliczyć liczbę osób, która przez cały wczorajszy dzień przyszła po swoje pieniądze do którejkolwiek placówki restrukturyzowanego Podkarpackiego Banku Spółdzielczego. Wszystkich punktów obsługi jest 51! Tylko przy centrali banku kilkudziesięcioosobowa kolejka utrzymywała się przez wiele godzin. Podziękowania dla pracowników PBSu składa prezes zarządu Banku Nowego BGF, czyli podmiotu, który przejął działalność zadłużonego banku spółdzielczego.

O tym, co działo się we wtorek, przed i po ponownym uruchomieniu banku pisaliśmy między innymi TUTAJ: SANOK: 50 osób pod bankiem. Kolejka od 1 w nocy (ZDJĘCIA), SONDA: Pierwsi klienci obsłużeni. „Nie ma co panikować” (VIDEO), RESTRUKTURYZACJA BANKU: Pod koniec dnia zabrakło gotówki (ZDJĘCIA).

Podziękowania dla pracowników, którzy w kryzysowej sytuacji stanęli na wysokości zadania składa prezes zarządu Banku Nowego BGF.

Prowadzone przez weekend prace związane z przeniesienie działalności PBS w restrukturyzacji, dzięki którym we wtorek bank wznowił obsługę klientów, odbywały się przy ogromnym zaangażowaniu Pracowników Banku, którzy robią wszystko, aby Klienci Banku Nowego BFG jak najszybciej uzyskali dostęp do swoich środków. Bardzo serdecznie im dziękujemy – powiedziała Prezes Zarządu Banku Nowego S.A. Edyta Glajcar.

W środę rano sytuacja jest już dużo spokojniejsza. Zarówno pod główną siedzibą banku, jak i choćby w punkcie obsługi klienta przy ul. Traugutta nie ma większych kolejek. Zgodnie z zapewnieniami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, po wczorajszym wstrzymaniu wypłacaniu gotówki w centrali, dziś wypłaty mają zostać wnowione bez zakłóceń.

– Ze względów technicznych i prawnych wypłata gotówkowa w godzinach popołudniowych, w centralnej siedzibie banku w Sanoku, została wstrzymana. W formie bezgotówkowej transakcje prowadzone są na bieżąco – informował wczoraj Filip Dutkowski, rzecznik prasowy Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Zostaliśmy zapewnieni, że od środy (22 stycznia), we wszystkich placówkach banku będzie możliwe ponowne wypłacanie pieniędzy. Przelewy na inne konta bankowe były realizowane do zamknięcia placówki. Przez cały czas działa również bankowość elektroniczna.

PRZYPOMNIJMY

Przymusowa restrukturyzacja Banku odbywa się z użyciem banku pomostowego – Banku Nowego BFG S.A., instytucji o kapitale 100 mln zł. W weekend została do niej przeniesiona wydzielona część PBS, obejmująca m.in. wszystkie depozyty klientów detalicznych, mikrofirm i MŚP, co zapewnia ich bezpieczeństwo.

Zgodnie z zapewnieniami, klienci detaliczni (indywidualni), w tym osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, a także mikrofirmy, oraz MŚP, zachowują swoje środki w całości.

Siedziba główna PBS, wtorek 6:30

22-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)