REKLAMA
REKLAMA

SANOK WOŚP: Kolejny rekord! Dwa sztaby zebrały ponad 180 tys. zł, a to nie koniec!

SANOK / PODKARPACIE. Za nami 28. Wielki Finał Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z całego kraju spływają pieniądze, które w tym roku zbierano na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Jak w tym roku wypadł finał w Sanoku? Padnie kolejny rekord?

Już wiemy, że sztab nr 4247, czyli tzw. Bieszczadzki Sztab WOŚP, którego szefową jest Martyna Sokołowska, w tym momencie przekroczył kwotę 100 tys. złotych.

Z kolei sztab nr 3713, któremu szefuje Jan Myćka, zebrał 86 129 zł (przy czym kwota ta jest jeszcze przed oficjalnym liczeniem w banku).

Dobre Anioły nas wspierają – podsumował Jan Myćka tegoroczny finał.

Oznaczałoby to, że już teraz mamy kolejny rekord! Łącznie dwa sztaby zebrały już ponad 180 tys. złotych, a to nie koniec. Ostateczną kwotę jaką udało się zebrać w Sanoku i okolicach poznamy za kilka tygodni, kiedy dobiegną końca aukcje Allegro. Jednak już teraz kwota jest imponująca, a wszystko dzięki mobilizacji ludzi o wielkich sercach.

Podsumowując tegoroczny finał warto przedstawić kilka liczb. A zatem sztab nr 3713 zarejestrował około 250 wolontariuszu. Finalnie aktywnie brało w nim udział około 230 osób, które nie tylko zbierały pieniądze do wośpowych puszek na ulicach Sanoka, ale również w miejscowościach Ziemi Sanockiej i na terenie Bieszczadów. Kwestowano między innymi w Baligrodzie, Bukowsku, Cisnej, Komańczy, Rzepedzi, Nowym Łupkowie, Trepczy, Dobrej.

Natomiast w sztabie nr 4247 działało około 100 wolontariuszy na ulicach Grodu Grzegorza. Ponadto odbywały się imprezy różnej maści, od eventów sportowych, prze gry i zabawy dla najmłodszych, po koncerty. Było również światełko pokoju.

Warto przypomnieć, że cały czas trwają aukcje Allegro, na których można wylicytować przeróżne przedmioty.

Mamy rękodzieła, pamiątki po finale, różnego rodzaju usługi, obrazy, gadżety, słowem mnóstwo rzeczy! Mało tego, cały czas otrzymujemy sygnały z całej Polski o nowych przedmiotach na aukcję, co nas niezmiernie cieszy – mówi szefowa Bieszczadzkiego sztabu WOŚP.

CHCESZ COŚ WYLICYTOWAĆ? KLIKNIJ TUTAJ!

 

W imieniu Bieszczadzkiego sztabu WOŚP DZIĘKUJEMY wszystkim tym, którzy zaangażowali się w 28. Wielki Finał i dołożyli swoją cegiełkę do tego wielkiego serca. Nie sposób wymienić wszystkich, ponieważ w grupie aktywnie działających razem z nami znaleźli się posłowie, europosłowie, samorządowcy, przedstawiciele instytucji różnego rodzaju, więźniowie, bezdomni, uczniowie, studenci i wiele, wiele innych osób, za co bardzo serdecznie dziękujemy – podsumowuje szefowa sztabu 4247.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

WOŚP SANOK: Jesteśmy różni, ale musimy się szanować! (VIDEO, ZDJĘCIA)

WOŚP 2020: Turniej piłki halowej. Triumf SP 1 (VIDEO)WOŚP 2020: Turniej piłki halowej. Triumf SP 1 (VIDEO)

Zumba i Spartanie na otwarcie WOŚP! (FOTO)

Bal nad balami! SP 6 dla WOŚP! (VIDEO, ZDJĘCIA)

Morsowanie i quady na początek niedzieli z WOŚP (VIDEO)

Dwie osoby zakleszczone w pojeździe! Efektowny pokaz (ZDJĘCIA)

Unihokeiści zagrali z WOŚP. Świetna zabawa! (ZDJĘCIA)

16-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)