Seweryn Przybylski wicemistrzem Polski w podnoszeniu ciężarów!

Od czwartku do niedzieli w Ciechanowie odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w podnoszeniu ciężarów. Wzięli w nich udział zawodnicy Miejskiego Stowarzyszenia Sportowego Gryf Sanok. W kat. do 67 kg startował Seweryn Przybylski w kat. do 73 kg Jakub Dec, a w kat. do 81 kg. Filip Galant.

Seweryn Przybylski był jednym z faworytów w swojej kategorii wagowej wicemistrz Polski do lat 15 z ubiegłego roku, na listach startowych miał drugi wynik, po rekordziście Polski którym jest Konrad Łazuga z Terespola. Seweryn przygotował się do MP doskonale. W rwaniu potwierdził swój rekord życiowy 105 kg., co dało mu srebrny medal, już w drugim boju na 120 kg zapewnił sobie srebrny medal w podrzucie i w dwuboju. W trzecim podejściu atakował swój rekord życiowy na 131 kg. Niestety nie poradził sobie z zarzutem popełniając minimalny błąd techniczny. W dwuboju Seweryn uzyskał 225 kg i zdobył tytuł wicemistrza Polski. To ogromny sukces tego młodego pracowitego sztangisty. Po raz kolejny potwierdził, że należy do czołówki młodych sztangistów Polski. W Klasyfikacji ogólnej Sinclera zawodów Seweryn zajął wysokie 10 miejsce.

Piotr Wojnarowski trener i prezes MSS Gryf: – O Sewerynie mówić by dużo. Seweryn broni się wynikami. Jedno jest pewne. Mamy kolejny talent. Nie zmarnujmy tego.

Wspaniale i do samego końca walczyli dwaj reprezentanci Gryfa: Jakub Dec, który zajął 12 miejsce w kat 73 kg z wynikami 62kg + 75kg = 137 w dwuboju. Ósme miejsce w kategorii do 81 kg zdobył Filip Galnt 75 kg +100kg = 175 kg w dwuboju.

Filip stoczył wyśmienitą walkę przede wszystkim z samym sobą, ustanawiając 3 rekordy życiowe, 8 miejsce w 16 osobowej stawce.

– Dziękuje zawodnikom za zaangażowanie w tym ciężkim sezonie. Świetny start i 21 miejsce na 78 klubów startujących, pokazuje, że #sanockiedżwiganie liczy się w Polsce – podkreśla Piotr Wojnarowski.

Już za tydzień w MP w trójboju wystartuje Tomasz Szarek, a za dwa tygodnie w Gdańsku w U 20 w podnoszeniu ciężarów Maciej Sachajdak i Patryk Sawulski.