REKLAMA
REKLAMA

Skansen najlepszy na Podkarpaciu! Złota Pinezka dla naszej perełki

SANOK / PODKARPACIE. Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku najlepiej ocenianą atrakcją turystyczną w województwie podkarpackim! Skansen został wyróżniony Złotą Pinezką. Recenzje wystawiali użytkownicy Map Google.

Złota Pinezka trafiła do 16 najlepiej ocenianych miejsc, po jednym w każdym województwie.

Jak czytamy w komunikacie prasowym Google, Złota Pinezka to wyróżnienie dla najwyżej ocenianej atrakcji turystycznej z grupy 5 miejsc o największej liczbie zgromadzonych ocen.

Województwo podkarpackie – Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

Do tej pory Skansenowi wystawiono 5297 opinii. Średnia wynosi 4,7. To znakomity wynik!

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku to pierwsze i największe pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne w Polsce. Założone zostało po drugiej wojnie światowej. Na obszarze skansenu prezentowana jest kultura polsko-ukraińskiego pogranicza we wschodniej części polskich Karpat (Bieszczady, Beskid Niski) wraz z Podkarpaciem. Poszczególne grupy etnograficzne (Bojkowie, Łemkowie, Pogórzanie i Dolinianie) posiadają oddzielne sektory ekspozycyjne znakomicie dostosowane do fizjografii terenu. Odtwarzając typowe układy zabudowy wsi i zagospodarowania zagród na terenie Muzeum zgromadzono ponad 100 obiektów budownictwa drewnianego z okresu od XVII do XX wieku. Laureata Złotej Pinezki w województwie podkarpackim przedstawił fotograf i podróżnik Krzysztof Adamek.

Ranking stworzono w 15. rocznicę powstania Map Google. Dziś korzysta z nich już ponad miliard użytkowników z różnych zakątków globu. Z biegiem lat do Map dodano ponad 200 milionów miejsc, a teraz użytkownicy dodają już ponad 20 milionów wpisów każdego dnia! To właśnie użytkownicy dzielą się wskazówkami, opiniami, zdjęciami i pomocnymi dla innych informacjami. I to właśnie na podstawie tych opinii wyłoniono 16 wyjątkowych miejsc – po jednym w każdym z województw – którym przyznano Złotą Pinezkę.

źródło: Red., Blog Google Polska, nadesłane

26-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)