REKLAMA
REKLAMA

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW: Most na Białą Górę prosi się o remont (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Lato, wakacje, a więc czas wzmożonego ruchu turystycznego. W Sanoku tłumy odwiedzają między innymi Skansen. Do Muzeum Budownictwa Ludowego prowadzi droga przez Most Białogórski. Leciwa konstrukcja jest w coraz gorszym stanie. Zwracają nam na to uwagę Czytelnicy.

15 listopada most na Białą Górę w Sanoku będzie obchodził 43. rocznicę oficjalnego oddania do użytku. Powstał z inicjatywy Społecznego Komitetu Budowy Mostu założonego przez ówczesnego dyrektora MBL Aleksandra Rybickiego. Most został wybudowany w niespełna trzy miesiące i 15 listopada 1977 oddany do użytku. Przeprawę wybudowali żołnierze wojsk inżynieryjnych Warszawskiego Okręgu Wojskowego. W czerwcu 1980 roku, po ulewach i gwałtownym wezbraniu wody w Sanie most został zniszczony, ale już rok później odbudowano go. Ponowne oddanie do eksploatacji nastąpiło 17 listopada 1981 roku.

Ostatni remont traktu miał miejsce ponad 10 lat temu. Z roku na rok stan mostu jest coraz gorszy. Zwracają nam na to uwagę Czytelnicy.

Most Białogórski administrowany jest przez Powiat Sanocki. W zarządzaniu, samorząd ten, ma aż 62 przeprawy.

62 mosty, z których połowa nadaje się do pilnego remontu – mówi nam Stanisław Chęć, starosta sanocki. – Mamy wprowadzone ograniczenia choćby na mostach w Odrzechowej, Turzańsku czy w Zarszynie. Tam warunki są dużo trudniejsze niż na moście w Sanoku. W ramach możliwości finansowych musimy przeprowadzać remonty w miejscach, gdzie jest to absolutnie konieczne – dodaje starosta.

W ostatnim czasie Starostwo Powiatowe w Sanoku wybudowało most w Tarnawie Górnej. Trwają również prace na nowej konstrukcji w Tyrawie Solnej. Projektowane są kolejne przeprawy.

Biorąc pod uwagę ogromny koszt, budowa nowego mostu nad Sanem nie jest aktualnie brana pod uwagę przez starostwo. Nowy trakt mógłby pochłonąć kilkadziesiąt milionów złotych.

Zdjęcia wykonane 10 sierpnia 2020

10-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)