REKLAMA
REKLAMA

Szlaki na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego otwarte dla turystów!

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Informujemy, że zakończony został transport lotniczy materiałów potrzebnych do remontu szlaków turystycznych. Prosimy o zachowanie ostrożności szczególnie w miejscach, gdzie powierzchnia szlaków została uzupełniona (możliwość osuwania luźnych kamieni).

W okresie zimowym (od dnia 17 listopada) wstęp do Parku jest bezpłatny. Pobierane są opłaty (gotówką – brak możliwości zapłaty kartą płatniczą) za korzystanie z następujących parkingów: w Wołosatem, w Ustrzykach Górnych (wejście na Połoninę Caryńską) oraz na Przełęczy Wyżniańskiej. Nieodpłatnie udostępniamy toalety przy parkingu w Wołosatem oraz trzy suche toalety alpejskie: Przełęcz Wyżna (szlak w kierunku Połoniny Wetlińskiej), na Przełęczy Bukowskiej oraz w Wetlinie Starym Siole (szlak w kierunku Przełęczy Orłowicza). O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

foto: kadr z filmu, youtube.com / Spójrz z góry

Pamiętajmy aby trasę wycieczki dostosować do aktualnie panujących warunków, swoich możliwości i doświadczenia, a wycieczkę zaplanować tak, aby wrócić przed zmrokiem (dni są coraz krótsze). O tej porze roku w górach może nastąpić nagłe załamanie pogody i należy być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia, takie jak: deszcz, śnieg i silny wiatr.

źródło: BdPN


Operacja Bieszczady! Transport 200 ton kruszywa! (VIDEO)

AKTUALIZACJA GODZ. 11:00:

W dniu dzisiejszym (18.11.2020 r.) z powodu transportu lotniczego materiału potrzebnego do remontu szlaków zamknięte są wszystkie szlaki w masywie Tarnicy, Szerokiego Wierchu, Halicza oraz Krzemienia, tj.
Szlak niebieski: Wołosate- Przełęcz pod Tarnicą – Przełęcz Goprowska – Bukowe Berdo – do skrzyżowania ze szlakiem żółtym z Mucznego.

Szlak czerwony: Wołosate- Przełęcz Bukowska – Rozsypaniec – Halicz – Przełęcz Goprowska
Szlak czerwony: Ustrzyki Górne – Szeroki Wierch – Przełęcz pod Tarnicą
Szlak żółty: Przełęcz pod Tarnicą – Tarnica

Prosimy o wybieranie innych wariantów zwiedzania – wszystkie pozostałe szlaki oraz parkingi na terenie Parku są dostępne dla turystów. Na Bukowe Berdo można wejść od Widełek lub od Mucznego. Jednak dalszą wędrówkę tym grzbietem trzeba zakończyć przy skrzyżowaniu szlaków: niebieskiego i żółtego.

18-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)