REKLAMA
REKLAMA

Uczelnia Państwowa z szóstym certyfikatem „Uczelnia Liderów”!

29 czerwca w zabytkowym patio Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbyło się podsumowanie jubileuszowej X edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „UCZELNIA LIDERÓW 2020”, którego organizatorem merytorycznym jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencja PRC.

W trakcie uroczystości Certyfikaty i Dyplomy potwierdzające nadanie Znaku Jakości odebrało blisko 30 rektorów, dziekanów i innych reprezentantów uczelni z całej Polski.

Miło nam poinformować, że po raz szósty ten zaszczytny tytuł i certyfikat „Uczelnia Liderów” otrzymała Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku, umacniając swoją pozycję lidera innowacyjnego kształcenia w regionie.

Uczelnia otrzymała również nagrody specjalne:

  • Wyróżnienie Nadzwyczajne „Primus” – przyznawane uczelniom, które w danej edycji Programu uzyskały najwyższą liczbę punktów rankingowych
  • Certyfikat Złoty – nadany Uczelniom, które po raz szósty uzyskują certyfikat „Uczelnia Liderów”

Certyfikat „Uczelnia Liderów” jest ważną wskazówką dla osób wybierających miejsce dalszego kształcenia. Jest to także źródło wiedzy o innowacyjnych działaniach najlepszych polskich uczelni i ich osiągnięciach.

Ogólnopolski Program Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów” od 2011 roku promuje najlepsze polskie uczelnie oraz ich podstawowe jednostki organizacyjne, kształcące absolwentów przedsiębiorczych, kreatywnych, wyposażonych w umiejętności i kompetencje przywódcze, zdolnych do osiągania sukcesów na rynku pracy.

Wart podkreślenia jest fakt, że poza oceną merytoryczną Komisja zwróciła uwagę na działania prospołeczne i prozdrowotne Uczelni w ramach zwalczania skutków epidemii koronawirusa. Jak czytamy w uzasadnieniu: „w marcu br. podjęto decyzję, aby wykorzystać Uczelniane know-how i wesprzeć działania służb medycznych poprzez druk 3D przyłbic dla personelu medycznego”.

Komisja podkreśliła, że Uczelnia nie tylko wykazała się dużymi zdolnościami organizacyjnymi oraz naukowo-technicznymi, ale także zastosowała paradygmaty uczelni odpowiedzialnej społecznie (CSR), przez co wzmocniła wizerunek jednostki działającej bezinteresownie na rzecz dobra wspólnego, jakim jest zdrowie publiczne.

materiały nadesłane

08-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook