REKLAMA
REKLAMA

W Sanoku powstało przejście dla pieszych 3D (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Przy ulicy Kochanowskiego w Sanoku powstało nietypowe, bo trójwymiarowe przejście dla pieszych. Ma ono przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo uczniów pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 1. To czwarte tego typu przejście w Polsce i pierwsze na Podkarpaciu.

To nowatorskie rozwiązanie w Polsce i na świecie sprawiło, że kierowcy zwalniają, a dzieci z większą ostrożnością przechodzą przez jezdnię. Do tej pory dzięki realizacji projektu przez Budimex, trójwymiarowe pasy powstały w trzech miejscowościach w Polsce, Sanok jest czwartym miastem. Przejścia dla pieszych 3D za sprawą iluzji optycznej wyglądają jak przeszkoda, co zmusza kierowców do hamowania – informuje Urząd Miasta w Sanoku.

Do tej pory dzięki realizacji projektu przez Budimex, trójwymiarowe pasy powstały w trzech miejscowościach w Polsce (w Miechowie, Lesznowoli i Bartoszycach), Sanok jest czwartym takim miejscem.

03-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)