REKLAMA
REKLAMA

Włamali się do myjni samoobsługowej. Grozi im do 10 lat więzienia

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Ustrzyccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do myjni samochodowej i ją okradli. Dwaj mieszkańcy powiatu przemyskiego usłyszeli już zarzuty. Okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, jakie mają na swoim koncie.

Do zatrzymania podejrzanych doszło w nocy z 5 na 6 lutego br. Dyżurny ustrzyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że ktoś włamuje się do myjni samoobsługowej. Po przyjeździe na miejsce patrolu, okazało się, że sprawcy uciekli. Funkcjonariusze służby patrolowej zauważyli na jednej z ulic Ustrzyk Dolnych forda, którym mogli poruszać się rzekomi włamywacze. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy powiatu przemyskiego. Jeden z nich ma 31 lat, a drugi 44 lata.

Podczas sprawdzania samochodu policjanci znaleźli w nim maczetę oraz kurtki i obuwie do zmiany. Przy jednym z mężczyzn funkcjonariusze zauważyli w saszetce dużą ilość monet. Przy starszym znaleziono ponadto substancje w postaci kryształków, która zostanie przekazana do dalszych badań. Podejrzani przyznali się, że włamali się do myjni. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a sprawą zajęły się służby kryminalne. Policjanci zabezpieczyli blisko 100 monet 5 złotowych i kilkanaście o innych nominałach, jak również banknoty w kwocie około 1000 złotych.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalili także, że mężczyźni mają na swoim koncie podobne przestępstwa. Obaj są także objęci policyjnymi dozorami. Funkcjonariusze zawnioskowali o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Ustalono także, że zatrzymani mogli włamać się do automatów wrzutowych w innych powiatach województwa podkarpackiego.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

zdjęcie poglądowe / pixabay.com

07-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)