REKLAMA
REKLAMA

Wypadek karetki z Sanoka. Ratownicy opuścili szpital (NOWE ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W środę przed godziną 14:00 w Niepołomicach w województwie małopolskim doszło do poważnego wypadku z udziałem karetki transportowej sanockiego szpitala, która „na sygnale” przewoziła ciężko chorego pacjenta. Ambulans zderzył się na skrzyżowaniu z samochodem osobowym. Trzy osoby trafiły do szpitala.

O zdarzeniu informowaliśmy wczoraj tutaj: Wypadek sanockiej karetki pogotowia. Interweniował śmigłowiec LPR.

Karetka z Sanoka jadąc od strony miejscowości Szarów w kierunku Krakowa, używając sygnałów uprzywilejowania (dźwiękowych i świetlnych), wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Na skrzyżowaniu znajdował się już samochód osobowy BMW. Doszło do zderzenia – relacjonował asp. Paweł Tomasik, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce.

Asp. Paweł Tomasik przekazuje nam ponadto, że ratownicy doznali obrażeń kończyn. Pacjent w stanie ciężkim trafił śmigłowcem do szpitala. Wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do lecznic w Krakowie. Według wstępnych informacji kierowca BMW nie odniósł obrażeń.

AKTUALIZACJA 27.08.2020:

Z informacji, do których udało nam się dotrzeć, ratownicy z sanockiej karetki transportowej są w dobrym stanie ogólnym. Opuścili już szpital w Krakowie i wrócili do domów.

Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce wszczęła postępowanie w sprawie wypadku. Zajmuje się nią Wydział Dochodzeniowo-Śledczy. Jak przekazuje asp. Paweł Tomasik, wypadkiem zajmie się biegły, który zbada między innymi zabezpieczony pojazd. Policjanci sprawdzą również, czy w miejscu zdarzenia funkcjonuje monitoring.

Publikujemy nowe zdjęcia z miejsca zdarzenia, na których widać jak duża była siła zderzenia pojazdów. Nie wiadomo, czy ambulans wykorzystywany przez sanocki szpital posłuży jeszcze kiedykolwiek do przewożenia pacjentów.

Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Niepołomice oraz 112malopolska.pl.

foto: OSP Niepołomice

foto: 112malopolska.pl

27-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)