REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY. Sanepid w asyście policji kontroluje obozy harcerskie

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Policjanci, strażacy i przedstawiciele sanepidu pojawili się na terenie obozów harcerskich zaraz po tym, jak przyjechały tam dzieci i młodzież. Działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa harcerzom, którzy rozpoczęli wypoczynek w powiecie bieszczadzkim. Wspólne działania będą prowadzone przez cały okres wakacji.

W ramach działań „Bezpieczne wakacje” oraz akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, prowadzonej pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji policjanci, strażacy i przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ustrzykach Dolnych odwiedzili obóz harcerski.

W trakcie wizyt prowadzone są rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za organizację wypoczynku. Omawiane są zasady bieżącego monitorowania prognoz pogody, jako jednego z obowiązków organizatora obozu.

Policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” apelują o zdrowy rozsądek na akwenach, a przede wszystkim o ostrożność podczas kąpieli. Mundurowi przypominają podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się szlakami.

Kontrole prowadzone są z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego, związanego z epidemią koronawirusa.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

02-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)