REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Uwaga na wiatr w górach. Silne podmuchy na połoninach (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Bieszczadzki Park Narodowy przestrzega turystów przed trudnymi warunkami panującymi w górach. – Pamiętajmy, że silny podmuch wiatru na połoninie może nas nawet przewrócić. Kaptur, szalik czy kominiarka ochronią naszą twarz przed siekącymi drobinkami zmrożonego śniegu – czytamy w komunikacie. Warto o tym pamiętać planując wyprawę w Bieszczady.

Bieszczadzki Park Narodowy opisywał w mediach społecznościowych warunki pogodowe, jakie panowały na Połoninie Wetlińskiej w sobotę.

Wiatru w górach nigdy nie wolno lekceważyć. To wiatr sprawia, że odczuwalna temperatura jest znacznie niższa, co może doprowadzić do szybkiego wychłodzenia organizmu. Silny podmuch wiatru na połoninie może nas nawet przewrócić. Kaptur, szalik czy kominiarka ochronią naszą twarz przed siekącymi drobinkami zmrożonego śniegu. Tak było dziś na Połoninie Wetlińskiej… Tymczasem w dolinach: spokój, cisza i marcowe. W “Rezerwacie śnieżycy wiosennej w Dwerniczku” pojawiły się już pierwsze kwiaty – czytamy w krótkim komunikacie BdPN na Facebooku.

foto: Ewa Bujalska (BdPN)

źródło: BdPN / Facebook

14-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)