REKLAMA
REKLAMA

Relacje pilarzy zaatakowanych przez wilki (VIDEO)

Relacje pilarzy zaatakowanych przez wilki (VIDEO)

ZMIENNICA / BRZOZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek rano, w odległości około kilometra od składu drewna przy lesie pomiędzy Zmiennicą a Brzozowem doszło do ataku wilków na dwóch drwali prowadzących wycinkę w Nadleśnictwie Brzozów. Obaj pilarze podkreślają, że pierwszy raz mieli do czynienia z tak bliskim i niebezpiecznym spotkaniem z wilkami. Zwierzęta nie bały się nawet pracujących na najwyższych obrotach pił spalinowych. Publikujemy bezpośrednie relacje uczestników tego zdarzenia.

Historię ataku wilków na dwóch drwali opisywaliśmy wczoraj tutaj:

Wilki zaatakowały drwali! Odganiali je ryczącymi piłami (VIDEO)

Do ataku wilków doszło w poniedziałek 1 marca, w odległości około kilometra od tego składu drewna pomiędzy Zmiennicą a Brzozowem

(Wejście na teren powierzchni leśnej, gdzie prowadzi się wycinkę jest zakazany)

04-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Tymczasem Radio Rzeszów donosi . Ciekawe co na to Pseudo Ekolodzy 2021-03-04 23:03:29
0 0
Kilka wilków, które nie bały się ludzi, spotkali dziś w podbrzozowskich lasach przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Wizytowali dziś miejsce, w którym w poniedziałek drapieżniki próbowały atakować pracujących w lesie pilarzy. Ma to związek z wnioskiem o odstrzał wilków, jaki złożył burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński. Samorządowiec podkreśla, że atak nastąpił w pobliżu uczęszczanej ścieżki przyrodniczej, stąd jego obawy o bezpieczeństwo mieszkańców. Według informacji burmistrza, w okolicach Brzozowa są dwie wilcze watahy – łącznie ok 30 osobników. Zdarzały się już ataki na psy gospodarskie, Stapiński dodaje że drapieżniki przetrzebiły też leśną zwierzynę. Decyzja o ewentualnym odstrzale wilków należy do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)