REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Wywrócony samochód. Kierowca na promilach

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Policjant wydziału ruchu drogowego ustrzyckiej komendy, jadąc na służbę, zauważył przewrócony na bok samochód. Kiedy chciał pomóc kierowcy, poczuł od niego alkohol. Jak się okazało, 37-letni kierujący mitsubishi był nietrzeźwy. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.

Wczoraj rano, policjant jadący na służbę, w miejscowości Łobozew zauważył w przydrożnym rowie samochód marki Mitsubishi, który był przewrócony na bok. Obok pojazdu znajdował się mężczyzna.

Policjant zatrzymał się i chciał udzielić mężczyźnie pomocy, jednak kiedy podczas rozmowy poczuł od kierującego alkohol, postanowił na miejsce wezwać policyjny patrol. Mundurowi potwierdzili przypuszczenia interweniującego funkcjonariusza. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

37-latek został przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań. Teraz odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Policjanci zatrzymali również kierowcy prawo jazdy.

Jeśli zauważymy kierowcę, którego zachowanie świadczy, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka odurzającego – nie bądźmy obojętni, reagujmy i powiadommy o tym Policję! Każdy może zadzwonić – nawet anonimowo – pod numer alarmowy 112. Takie działanie może uratować ludzkie życie.

Zdjęcie poglądowe.

KPP Ustrzyki Dolne

26-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)