REKLAMA
REKLAMA

Co dalej z lekiem na koronawirusa? Dr Bodnar z Przemyśla apeluje do Kaczyńskiego

PODKARPACIE / POLSKA. Publikujemy kolejny apel lek. Włodzimierza Bodnara, który opracował schemat leczenia COVID-19 amantadyną. Zwraca się on między innymi do lekarzy, aby otworzyli przychodnie i zaczęli leczyć pacjentów.

Chciałbym nawiązać do obecnej sytuacji epidemiologicznej oraz organizacji służby zdrowia w Polsce. Według statystyk, zaszczepionych zostało ponad 90% lekarzy, którzy wyrazili chęć zaszczepienia się szczepionkami przeciw wirusowi SARS-CoV-2. Można już uznać, że są zabezpieczeni przed infekcją, gdyż wymagany okres narastania odporności już minął. Nie powinno być przeszkód przed otwarciem lekarzy na pacjentów. Tak jednak się nie stało.

Należy położyć kres tej bezsensownej sytuacji związanej ze sztucznie podtrzymywanej pandemii, która prowadzi w dalszym ciągu do tak licznych zgonów i cierpień ludzkich. Dlaczego nadal są organizowane działania, które bezpośrednio szkodzą całemu społeczeństwu? Ogłasza się pandemię, której się niestety nie leczy – zamykając na pierwszym etapie choroby wszystkie przychodnie, ograniczając pacjentowi prawidłowe leczenie.

Właśnie leczenie choroby COVID-19 na pierwszym etapie jest najbardziej efektywne, można ją bardzo szybko wyhamować
Nie doprowadza się do powikłań i ciężkiego stanu pacjenta.
A najnowszą rekomendacją z 2 lutego 2021 r. tzw. ekspertów przy premierze RP jest nadal leczenie w domu, bez badania, bez podawania żadnych leków. Leki są nierekomendowane na tym etapie!

Dodatkowo pacjenci na kwarantannie są nadal zastraszani przez służby nadzorujące, czyli sanepid i policję. Przekazują błędne informacje, że nie mogą opuszczać miejsca zamieszkania pod żadnym pozorem, bo grozi im kara finansowa. Służby w założeniu powinny dbać o poczucie bezpieczeństwa swoich obywateli – ich obowiązkiem jest poinformowanie, że pacjent w wyjątkowej sytuacji może opuścić miejsce zamieszkania, jeśli czuje, że jego zdrowie czy życie jest zagrożone. Ma prawo jechać do lekarza, na diagnostykę, czy do szpitala. Brak takiego komunikatu jest działaniem na szkodę obywateli.

Niestety pacjent chory na chorobę COVID-19 bardzo często jest pozostawiony sam sobie, bez jakiejkolwiek pomocy lekarskiej licząc na ewentualną teleporadę. Która często nic nie wnosi, gdyż pacjenta nie da się zbadać przez słuchawkę telefonu. Pacjent czeka w wielkim niepokoju, chory, do czasu jak jego stan zacznie się pogarszać. Jeśli stan jego zdrowia już zaczyna być bardzo ciężki, wtedy zabiera go karetka do szpitala z licznymi powikłaniami, które często prowadzą do jego inwalidztwa lub śmierci.

Apeluję jeszcze raz do lekarzy, otwórzcie się, zacznijcie leczyć chorobę (którą doskonale leczy się amantadyną w kompozycji z innymi lekami w razie powikłań). Postawcie się w sytuacji Waszych pacjentów.

Gdzie mają pójść? Do kogo? A gdybyście to Wy byli pacjentami?
Wasi bliscy byli chorzy i nikt by Was nie chciał leczyć i przyjmować? Czy to jest etyczne? Czy jakakolwiek Izba Lekarska uważa, że to ja, badając pacjentów osobiście, postępuję niezgodnie z prawem? Na przykład Pełnomocnik Delegatury OIL w Przemyślu nadaje tok postępowania przeciwko mojej osobie i chce mnie pociągnąć do odpowiedzialności, że postępuje nieetycznie? Bo leczę skutecznie pacjentów poza wskazaniami niezgodnie ze schematami? Chciałbym zapytać, czy aby na pewno Izba Lekarska stoi obecnie na straży etyki lekarskiej? Etyczne jest badać na telefon? Etyczne jest oczekiwanie na pogorszenie stanu zdrowia pacjenta? Być zamkniętym na pacjentów mimo bycia zaszczepionym? Czy wielu z Was woli nie widzieć, co przeżywają pacjenci? Myślałem, że to Izba Lekarska stoi w obronie lekarzy … ale chyba się myliłem?

Uważam, że decyzja Ministerstwa Zdrowia o przyjmowaniu lekarzy spoza UE bez konieczności nostryfikacji jest idealnie trafiona politycznie. Mimo Waszej negatywnej opinii, którą można uchylić i przyjąć takich lekarzy do pracy. Pokazuje jakie miejsce ma Izba Lekarska, jak z Wami liczy się Ministerstwo Zdrowia i eksperci doradzający, w których słowa wielu tak wierzy i traktuje jako wyrocznie. Nie macie nic do powiedzenia i długo nie będziecie mieli. Apeluję do lekarzy, otwórzcie przychodnie w formie protestu, ZACZNIJCIE LECZYĆ!

Budowanie szpitali narodowych, to szczyt zarządzania Ministerstwa Zdrowia. Szpitale świecą pustkami zaś oddziały COVIDowe są zamykane, bo nie ma w nich pacjentów.
I to nie wynika wcale z braku chorych, bo ilość zgonów znacząco się nie zmieniła w stosunku do ostatnich miesięcy. Nadal jest bardzo wysoka. Większość obecnie nawet nie robi testów, bo zostaną zamknięci na kwarantannie. Wolą się leczyć samemu, nie mają zaufania do leczenia szpitalnego. Chorzy doskonale wiedzą, że w szpitalu brak jest leczenia przyczynowego. Do tej pory nie stosuje się choćby jednego skutecznego leku przyczynowego na wirusa. Szpital nie gwarantuje pacjentom wyleczenia, dlatego będą się sami dalej leczyć w domach a do szpitala trafiać w stanie bardzo ciężkim. Bo finalnie i tak chyba bez różnicy gdzie umierają?

To jest polityka i sukces leczenia wypracowana po roku pandemii COVID-19! Doprowadziła do całkowitego załamania we wszystkich działach leczniczych, kardiologii, onkologii i wielu innych. Wystąpił kompletny chaos w służbie zdrowia. Zaprojektowane przez ludzi zupełnie nieprzygotowanych do zarządzania kryzysowego i opierających się na tzw. pseudo doradcach. Którzy występując w telewizji, często się kompromitują swoją niewiedzą lub poświadczają nieprawdę.

Zakazuje się sprzedaży jedynego leku – chlorowodorku amantadyny, który jest bezpośrednio skuteczny w leczeniu choroby COVID-19. A nawet w niektórych krajach Unii Europejskiej jest bez recepty! Prywatne hurtownie nie mogą zamówić większej ilości leku, ponieważ Ministerstwo nie daje na to zgody, z góry określa limit zamówionego leku.

W mediach straszy się toksycznością amantadyny. A jeszcze w 2009 roku, podczas poprzedniej pandemii był zalecany nawet u dzieci czy kobiet w ciąży przez profesora Horbana! (Pismo z dnia 17 oraz 20.11.2009). Ten sam doradca, co teraz straszy ludzi toksycznością. To jest kompromitacja Ministerstwa Zdrowia i okłamywanie ludzi. Ludzi, którzy nie powinni umrzeć. Proszę o zajęcie stanowiska w tej sprawie profesora Andrzeja Horbana i szanownej Rady Medycznej przy Premierze RP.

grafika poglądowa

Cytuje się także profesora Simona, który bezpodstawnie twierdzi, że amantadyna powoduje mutacje wirusa
A obecnie wzywa nawet do niewykonywania badań klinicznych? (bo jeszcze coś wykażą?). To jest postawa naukowca? Najbardziej cytowanego w Polsce? I tak bezrefleksyjnie powtarzanych przez wszelkie media, gdzie nawet laik jest w stanie wskazać brak logiki w wypowiedziach. A z pewnością dziennikarze. Dlaczego nie zadają prostych pytań?

Czas najwyższy podjąć radykalne decyzje, aby ukrócić bezprawie raz na zawsze. Odsunąć od stanowisk ludzi skorumpowanych, z konfliktem interesów i zależnych od korporacji. Apeluję w szczególności do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, przywołuje powiedzenie: “będę się wsłuchiwał w głos ludzi”. Panie Prezydencie, wiele osób prosi o pomoc.

Panie Premierze Jarosławie Kaczyński, tak wielu zaufało i dalej żyje w przekonaniu, że to na Panu ciąży obowiązek wyprowadzenia kraju z bezsensownego kryzysu. Zwracam się także do wszystkich przedstawicieli Kościoła o pomoc i nadzieję na poszanowanie godności ludzkiej ich prawa do leczenia, wyznania religijnego, wolnego słowa i miłości bliźniego.

Włodzimierz Bodnar
pediatra, specjalista chorób płuc w Przychodni Optima

źródło: Przychodnia Optima w Przemyślu

foto (3): nadesłane

25-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (2)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Polak2021-02-27 16:30:37
0 0
Panie Premierze Kaczynski juz tylko Pan moze interweniowac w kwestii warunkowego dopuszczenia do leczenia amantadyna
prazykwantel sprzedam2021-03-01 06:28:48
0 0
Iwermektyna pasożyty nużeń świerzb covid SARS sprzedam leki Iwermektyna 7.5mg 20zł, ważna 03.2022, odliczana z opakowania szpitalnego 100 tabletek do torebek strunowych. Od 30 tabletek wyśle w oryginalnym opakowaniu. Całe zapieczętowane pakowanie 100 tabletek 1500zl. Glisty (ogólnie robaki obłe), nużeniec, świerzb, węgorczyca, filarioza, glista ludzka, węgorek jelitowy, włosogłówka ludzka, owsiki, wszy. Dawkowanie: 0,2mg/kg masy ciała. Nie należy jeść na 2 h przed i 2 h po jego podaniu. Zen Plus - lek kombinowany składający się z Iwermektyny 6mg i Zentel Albendazol 400mg, 30zl, ważny 12.2021, listki po 1 tabletce w pudełku kartonowym. Ten lek jest silniejszy od osobno podawanych Iwermektyny i Zentelu Albendazol, dzięki synergicznemu działaniu obu leków składowych dobranych w tych proporcjach. Poczta 10zł, kurier 20zł. Lub osobiscie 30km na wschod od Warszawy. Jan Krongboon massagewarsaw gmail com 0066994403698 Oferuję rowniez inne leki przeciwpasożytnicze i przeciwwirusowe. Tamiflu 75mg 15zl Chlorochina 250mg 5zl Chinina 300mg 2zl Deksametazon 0.5mg 1zl Praziquantel 600mg 5zl Albendazole Zentel 400mg 5zl Metronidazole 400mg 1.5zl Tinidazole 500mg 1.5zl Mebendazole Vermox 100mg 1zl Niclosamid Yomesan 500mg 3zl Mam też antybiotyki: Doxycycline 100mg 1zl Streptomycin 5g 40zl Ceftriakson Biotrakson 1g 25zl Rifampicin 600mg 2zl Cyprofloksacin 500mg 2zl Azithromycin 250mg 7.5zl Trimesan Sulfametoksazol 400mg 1.5zl Moksyfloksacyna 400mg 14zl Klarytromycyna 500mg 7zl Ospen 1mln 2zl Przeciwgrzybicze: Itraconazole 100mg 5zl Ketokonazole 200mg 2zl Fluconazole 200mg 5zl Gryzeofulvin 500mg 3zl Nystatin 100k and 500k 2zl Amphotericin B 10g 100zl Oraz inne leki Metformina 750mg XR 2.5zl Metformina 1000mg XR 3.5zl Disulfiram 500mg 2zl Vitamin C injection 500mg 3zl Rabeprazol 20mg 3zl Izotretynoina 20mg 4zl