REKLAMA
REKLAMA

DUDYŃCE. Nietrzeźwy kierowca zakopał pojazd w błocie. Obywatelskie zatrzymanie

DUDYŃCE / PODKARPACIE. Zdecydowana postawa świadków, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierowcy. Ujęty mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę, kilka minut przed północą, dyżurny sanockiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Dudyńce doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Skierowani na miejsce policjanci zastali zgłaszających, którzy wskazali im nietrzeźwego kierowcę. Mundurowi ustalili, że podróżujący pojazdem marki Audi zwrócili uwagę na jadącego toyotą mężczyznę. Sposób jazdy oraz zachowanie kierowcy wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Gdy mężczyzna wjechał w polną drogę i zakopał pojazd na podmokłym terenie, podróżujący audi ujęli go i przekazali przybyłym na miejsce policjantom.

Funkcjonariusze ustalili, że kierujący toyotą to 52-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Alkomat wskazał w jego organizmie 0,65 promila. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Zdecydowana postawa świadków zasługuje na pochwałę. Przypominamy, że zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, każdy kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym podejrzeniu czy zdarzeniu. Funkcjonariusze sprawdzą każdy sygnał.

źródło: KPP Sanok

20-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)