REKLAMA
REKLAMA

GMINA SANOK: Sprzeciwiamy się zamiarom burmistrza Sanoka. To zamach na stabilny finansowo samorząd!

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Publikujemy stanowisko Gminy Sanok dotyczące pomysłu poszerzenia granic administracyjnych miasta Sanoka.

Władze Gminy Sanok jednomyślnie i jednoznacznie sprzeciwiają się zamiarom burmistrza Sanoka zmierzającym do zmiany granic miasta kosztem miejscowości gminy Sanok

Nigdy nie pozostawialiśmy pola na inną interpretację niż przedstawione stanowisko. Uważamy, że takie działanie jest merytorycznie nieuzasadnione. Pragniemy podkreślić, iż nieprawdziwe są informacje, że władze gminy oraz Wójt Gminy Sanok Anna Hałas, popierają inicjatywę w zakresie zmiany granic.

Chcemy podkreślić, że zmiana granic powinna odbywać się na zasadach pełnego partnerstwa, z uwzględnieniem wzajemnych interesów oraz woli mieszkańców.

Po wnikliwej analizie dokumentów finansowych i strategicznych miasta Sanoka, stwierdzamy, że nie widzimy żadnych korzyści dla mieszkańców miejscowości gminy Sanok w przypadku przyłączenia. Nie chodzi o rozwój miasta, ale o ratowanie budżetu Sanoka!

Zrównoważony rozwój to taki rozwój, w którym potrzeby obecnego pokolenia mogą być zaspokojone bez umniejszania szans przyszłych pokoleń na ich zaspokojenie. Słowo „rozwój” to nie zaklęcie, które wypowiedziane nieskończenie wiele razy spowoduje zaistnienie rozwoju. Rozwój to ciężka i mozolna praca, którą wykonuje gmina Sanok od wielu lat dla swoich mieszkańców. Nie można iść na skróty, ponieważ można zniweczyć pracę do tej pory wykonaną.

Uważamy, że tylko ciężką, mądrą, merytoryczną, systematyczną, wartościową, odpowiedzialną i pełną zaangażowania pracą można poradzić sobie z problemami finansowymi i rozwijać miasto. Władze miasta Sanoka powinny skupić się i przenieść swoją energię oraz czas na działania, które przetestowało wiele samorządów, jak chociażby miasto Nowa Sól. Korzystanie z dobrych praktyk innych nie jest wstydem.

Nie można, dokonując zamachu na stabilne finansowo samorządy, próbować szukać sukcesu. Sukces to ciężka praca.

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

„Proszę zająć się własnym podwórkiem, a nie kraść naszego mienia”. Mocne słowa na sesji rady gminy

Gmina wiejska Sanok chce przyłączyć Olchowce! (VIDEO, ZDJĘCIA)

„Nie róbcie z nas ciemnoty”. Protest mieszkańców podsanockich miejscowości! (VIDEO, ZDJĘCIA)

Czy Sanok chce ratować swój budżet kosztem sąsiednich gmin? Gorąco na sesji

Debata o poszerzeniu granic Sanoka. Mieszkańcy Zabłociec zapowiadają protest!

Matuszewski ironicznie o Trepczy. „Może na górze napisać Hollywood?”

O POWIĘKSZENIU SANOKA: „Arogancja i egoizm”. „Pomysł chybiony” (VIDEO)

Burmistrz Matuszewski chce powiększyć Sanok. Dwukrotnie! (VIDEO, ZDJĘCIA)

materiały nadesłane / Gmina Sanok

17-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook