REKLAMA
REKLAMA

Hulajnoga miejska — idealne rozwiązanie na ciepłe dni! Jaką wybrać?

Sezon wiosenny i letni sprzyja sięgnięciu po ten środek transportu. Hulajnoga miejska to świetny sposób na dotarcie do pracy oraz forma aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Podjąłeś decyzję o zakupie hulajnogi, ale nie wiesz jak dobrać dla siebie odpowiedni model? A może szukasz bezpiecznego pojazdu dla swojego dziecka? Podpowiadamy, na jakie kwestie zwrócić uwagę.

Hulajnogi miejskie: tradycyjne i elektryczne

Można wyodrębnić dwie główne kategorie – hulajnogi na prąd i te „bez prądu”, czyli tradycyjne. Napędzane są one siłą ludzkich mięśni. Hulajnogi elektryczne wyposażone są natomiast w akumulator, który ładuje się, podłączając do gniazdka. Hulajnoga elektryczna miejska, podobnie jak inne urządzenia na prąd, działa do momentu rozładowania baterii, należy więc pilnować jej stanu i regularnie ładować.

Hulajnoga miejska dla dorosłych – jak ją dobrać

Hulajnogi dla dorosłych mają udźwig 100-120 kg. Pojazd należy dobrać do wagi osoby, która będzie się poruszać hulajnogą oraz ciężaru ładunku, który będzie przewoziła ze sobą. Lepiej, aby było to trochę więcej niż twoja waga, na wszelki wypadek, gdybyś np. miał cięższy plecak. Jeśli potrzebujesz hulajnogi tylko po to, by szybko dotrzeć z miejsca na miejsce, lub nie masz najlepszej kondycji, postaw na hulajnogę elektryczną. Przyjęło się, że hulajnoga do miasta powinna mieć zasięg do 10 km. Jeśli zamierzasz pokonywać długą poranną drogę do pracy, wybierz taką, która ma dużą pojemność baterii. Znaczenie ma także wielkość kół – im większa średnica koła, tym jazda jest przyjemniejsza i tym lepsza amortyzacja. Hulajnoga składana ułatwi przenoszenie pojazdu mieszkańcom bloków, gdy trzeba go znieść do piwnicy lub wnieść na górę do mieszkania. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria takie jak koszykczy amortyzatory.

Hulajnoga miejska dla dzieci – jak wybrać?

Ponieważ milusińscy mają dużą potrzebę ruchu i jest on ważny dla ich rozwoju, warto postawić na hulajnogę tradycyjną. Gabaryty i ciężar pojazdu muszą być dostosowane do postury, wzrostu i sił malucha. Liczy się także wielkość kół. Mniejsze koła pozwalają obniżyć platformę, dzięki czemu jazda staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. Z kolei większe koła lepiej amortyzują wstrząsy, ale więcej ważą. Tymczasem waga hulajnogi dla dziecka powinna być raczej niska.Wysokość drążka nie może być wyższa niż dziecko o więcej niż 30 cm. Idealnie, jeśli można ją regulować. Możesz wówczas dostosować pojazd do zmieniającego się wzrostu twojej pociechy, która przecież tak szybko rośnie.

Zarówno w przypadku hulajnóg dla dorosłych jak i dla dzieci, cena zależy od wielu czynników. Dobrej jakości hulajnoga tradycyjna kosztuje mniej więcej tyle, ile najbardziej podstawowy wariant elektryczny. Im lepsze parametry i większa pojemność baterii, tym wyższa cena. Jeśli chcesz zaoszczędzić, nie kieruj się reklamą czy designerskim wyglądem (choć dla dziecka zapewne będzie on miał znaczenie). Zapoznaj się dokładnie z parametrami podanymi przez producenta i dobierz je do potrzeb swoich bądź malucha.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

16-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: