REKLAMA
REKLAMA

Kasowali do 3000 zł za pomoc cudzoziemcom. Małżeństwo zatrzymane!

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki zatrzymali dwoje mieszkańców Przemyśla, którzy pod przykrywką prowadzonych działalności gospodarczych czerpali korzyści majątkowe z umożliwiania cudzoziemcom nielegalnego pobytu na terenie kraju.

Dwoje mieszkańców Przemyśla zatrzymali mundurowi z placówki Straży Granicznej w Medyce. Małżonkowie w wieku 41 i 33 lat to obywatele Polski, którzy posiadają również obywatelstwo ukraińskie. Małżeństwo prowadziło kilka firm, a jedna z nich trudniła się rejestracją spółek z kapitałem zagranicznym oraz ich obsługą w ramach tzw. „wirtualnego biura”.

Jak ustalili funkcjonariusze, małżonkowie zarabiali na pomocy cudzoziemcom w uzyskaniu prawa pobytu na terytorium RP. Między innymi składali za nich wnioski o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy na podstawie fałszywych oświadczeń o zatrudnieniu. Do urzędów dostarczali też inne niezbędne dokumenty, co więcej potwierdzali pobyt cudzoziemców w miejscu zameldowania. Potwierdzono, że za pomoc cudzoziemcom kasowali od 1200 do 3000 złotych.

Małżonkowie usłyszeli zarzuty związane z osiąganiem korzyści majątkowych z umożliwiania nielegalnego pobytu cudzoziemcom. Grozi im do 5-ciu lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w przedmiotowej sprawie są prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Przemyślu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: BiOSG

16-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)