REKLAMA
REKLAMA

Koncert „Nasze najlepsze” Lubelskiej Federacji Bardów

SANOK / PODKARPACIE. Repertuar koncertu „Nasze najlepsze” złożony jest z najgoręcej oklaskiwanych utworów, wybranych z całego dorobku grupy. Muzycznie budowany jest, z jednej strony, na motywach ludowych, przetworzonych przez muzyków LFB (Kare konie, Ataman); zaś z drugiej strony na motywach muzyki klasycznej (W rytmie bolera, Do kochanki).

Teksty wychodzą najczęściej spod ręki członków zespołu (Raz na walcu, Zostaje Tania, Piosenka w sama porę) ale znaleźć można w repertuarze zespołu utwory klasyków polskiej poezji, (np. Mikołaja Reja, Jana Kochanowskiego, Józefa Czechowicza, Karola Wojtyły, Edwarda Stachury). Sposób prowadzenia koncertu i znaczna część repertuaru ma charakter kabaretowy. Występy LFB wyglądają najczęściej tak jak spotkania w grupie przyjaciół, to znaczy, że nie ma ścisłego podziału na scenę i widowni – mogą śpiewać wszyscy i najczęściej śpiewają.

Lubelska Federacja Bardów (zwana w skrócie Federacją) – oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Sposobem organizacji pracy przypominająca piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów muzyki popularnej. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu.

Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie , II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”.

Grupa z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie i wielokrotnie w Londynie.

Zespół ma na koncie 8 nagranych płyt.

Członkowie:

  • Katarzyna Wasilewska – skrzypce, śpiew
  • Marek Andrzejewski – śpiew, kompozycje, teksty, gitara
  • Jan Kondrak – śpiew, kompozycje, teksty, prowadzenie
  • Piotr Selim – śpiew, kompozycje, fortepian, instrumenty klawiszowe

Ataman

Raz na walcu

Ślad samolotu

Specjalista od wzruszeń

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasie SDK lub sprzedaży internetowej.

materiały nadesłane
video: youtube.com / Andrzej Mastalerz, Lubelska Federacja Bardów – oficjalny kanał (3)

19-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)