REKLAMA
REKLAMA

Lescy policjanci chcą walczyć z wandalami

LESKO / PODKARPACIE. Lescy policjanci rozpoczęli działania profilaktyczne pn. : „Ograniczyć wandalizm”. Potrwają one do końca sierpnia br.

„Graffiti” jako zjawisko patologiczne wzbudza nie tylko negatywne wrażenia estetyczne, ale ma również negatywny wydźwięk na gruncie społecznym i ekonomicznym. Na ogół jest nielegalne i wiąże się z nieuprawnionym wkroczeniem w sferę cudzej własności. Jako zjawisko uciążliwe wymaga skutecznego przeciwdziałania oraz zwalczania poprzez ujawnienie i dążenie do ukarania osób dopuszczających się tego typu zachowań.

Dlatego też zwracamy się z prośbą do społeczeństwa apelując, że Państwa aktywna społeczna postawa np. niezwłoczne informowanie Policji o zauważonych zjawiskach kryminogennych, przyczyni się do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa czy wykroczenia związanego z niszczeniem mienia. Pamiętajmy, że niezwłoczne przekazanie sygnału o zauważonym incydencie może spowodować wypracowanie skutecznych metod zapobiegających eskalacji problemu.

Celem działań jest przeciwdziałanie niszczeniu mienia prywatnego jak i również publicznego poprzez nielegalne umieszczanie znaków graficznych (graffiti) na murach, budynkach prywatnych i użyteczności publicznej.

Policja przypomina: jeśli widzisz osobę która dokonuje takiego czynu powiadom nas . Możesz skorzystać z anonimowości zgłoszenia poprzez rozmowę z policjantem pierwszego kontaktu – dzielnicowym. Wspólnie zadbajmy o estetykę naszego miasta!

KPP Lesko

06-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)