REKLAMA
REKLAMA

MIESZKAŃCY: Zaufaliśmy wam! Zawiedliście! Od dziś będziemy was kontrolować! (VIDEO)

MIESZKAŃCY: Zaufaliśmy wam! Zawiedliście! Od dziś będziemy was kontrolować! (VIDEO)

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. – Padały zapewnienia, podobne do dzisiejszych. Jak ta droga będzie szybko i ładnie zrobiona. Zaufaliśmy wam wtedy. (…) Okazało się, że nie dostaliśmy nic – mówił podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Sanockiego (27 maja), Emilian Borys, prezes Stowarzyszenia Mieszkańców i Sympatyków Załuża. Odnosząc się do decyzji o braku dofinansowania na remont drogi Załuż – Lesko, w roku 2021.

– Byliśmy w Rzeszowie u pani wojewody i u pana marszałka. Droga nie dostała dofinansowania. Wiemy dlaczego, ale to już przeszłość. (…) Od dziś będziemy was kontrolować. Składamy wniosek na ręce przewodniczącego oraz zarządu, aby dopilnowali, aby składany nowy wniosek był przygotowany rzetelnie – podkreślał w imieniu mieszkańców przewodniczący stowarzyszenia.

Grafika poglądowa

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

POWIAT: Droga w Załużu bez dofinansowania! Będzie blokada! (VIDEO, FOTO)


MATERIAŁY ARCHIWALNE:

„Dlaczego spuszczacie głowy? Zachowajcie hierarchię!” (VIDEO)

09-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Sanok miastem bezprawia2021-06-14 09:35:21
0 0
17 grudnia 2020r. do Rady Powiatu została skierowana następująca petycja opatrzona wyczerpującym uzasadnieniem: PETYCJA w związku z nieprawidłowościami w pracy Referatu Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Sanockiego, naruszającymi interesy publiczne i prywatne interesy mieszkańców Sanoka Działając w imieniu własnym, na zasadzie art. 2 ust. 1 Ustawy o petycjach i art. 16 Ustawy o samorządzie powiatowym postuluję o przeprowadzenie rzetelnej kontroli prawidłowości pracy Referatu Gospodarki Nieruchomościami pod kątem przestrzegania przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego i Ustawy o gospodarce nieruchomościami, a w szczególności: • Art. 7, 7a, 8, 9 i 10 KPA • Art. 126 Ustawy o gospodarce nieruchomościami Do dnia dzisiejszego petycja nie została umieszczona na stronie Starostwa, ani rozpatrzona. Zgodnie z Art.8.1 Ustawy o petycjach na stronie internetowej podmiotu rozpatrującego petycję lub urzędu go obsługującego niezwłocznie zamieszcza się informację zawierającą skan petycji. A zgodnie z Art.10.1 petycja powinna być rozpatrzona bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 3 miesięcy od dnia jej złożenia. Czy od rozpatrzenia petycji powstrzymują Wysoką Radę personalne układy? Do czasu rozpatrzenia petycji przez Radę będziemy przypominać o niej w sanockich mediach.
Odpowiedz
Sanok miastem bezprawia2021-06-14 09:45:26
0 0
Od wielu lat nasze działki są używana przez pojazdy mechaniczne(kilka tysięcy rocznie) i pieszych jako droga, ponieważ należąca do Miasta droga jest całkowicie nieprzejezdna – zarośnięta krzewami i drzewami. Miasto ma w „głębokim poważaniu” zarówno interes właścicieli działek – mieszkańców Sanoka, jak i korzystających z drogi mieszkańców miasta i powiatu. Miasto odmawia zapewnienia przejezdności istniejącej na mapach drogi, jak i wypłacenia właścicielom działki odszkodowania za uniemożliwienie im korzystania z działek zgodnie z przeznaczeniem. Za to corocznie wysyła decyzje o naliczonym podatku od nieruchomości.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)